Katagoria: Działy czasopisma, Gospodarka, opublikowano: 30 lipca 2015


Metody kupna ubezpieczeń i dodatkowe profity

Metody kupna ubezpieczeń i dodatkowe profity

Ubezpieczenia kupować możemy współcześnie na kilka sposobów. Wcale nie oznacza to konieczności udania się do siedziby danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Obecnie rynek oferuje dużo więcej możliwości.

 

Zakup ubezpieczenia to poważna decyzja, bez względu na to, czy jest to polisa OC, AC, czy może ubezpieczenie podróżne lub mieszkaniowe. Decydujemy się na konkretny produkt i ważna jest nie tylko cena i oszczędność naszych pieniędzy, lecz także jakość. Bowiem w przypadku jakiegoś zdarzenia, gdy będziemy musieli skorzystać z pomocy ubezpieczyciela, bardzo ważne będzie, jaka ta ochrona będzie, czy w praktyce uzyskamy pomoc, o jaką nam chodzi.

 

Porównuj oferty ubezpieczeń

Aby wybrać najlepsze ubezpieczenie, które będzie spełniać nasze potrzeby powinniśmy porównywać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Służą do tego kalkulatory ubezpieczeń, które szybko wyliczają składki za OC, AC, a nawet polisy podróżne i inne. Wystarczy wejść na strony kilku interesujących nas towarzystw ubezpieczeniowych i obliczyć składki, podając prawidłowe dane, aby mieć zarys tego, co nam potrzebne.

 

Zwracaj uwagę na promocje

Podczas porównywania i wyliczania składek ubezpieczeń, ubezpieczyciele często wychodzą z propozycjami dodatkowych promocji, na przykład za zakupy ubezpieczeń w pakiecie – tutaj najpopularniejsze są zakupy OC i AC lub z NNW. Promocje lub dodatkowe profity są również proponowane za na przykład kanał zakupów (zniżka za zakupy online), gratis Zielona Karta itp. Dobrze, aby znać ofertę i móc wybrać najkorzystniej.

 

Jakimi kanałami kupować?

Internet czyli kanał Direct

Najpopularniejszym kanałem sprzedaży ubezpieczeń jest Internet. Oszczędza on czas i pieniądze klientów, poza tym gwarantuje niesamowitą wygodę i szybkość obsługi. W ciągu kilku chwil porównujemy ubezpieczenia, wybieramy najkorzystniejsze i dokonujemy zakupów online. Agent kontaktuje się z nami, ustala szczegóły i czasem już następnego dnia umowa jest dostarczona do naszego domu. Nie musimy nigdzie jeździć, dzwonić, właściwie nawet ruszać się z domu, a wszystkie formalności nie sprawiają żadnych kłopotów. Poza tym wielu ubezpieczycieli premiuje takie zakupy dodatkowymi zniżkami, np. Link4 proponuje 7% zniżki za zakupy online.

Telefonicznie

To kolejny wygodny sposób, który nie wymaga od nas poruszania się. Ustalamy telefonicznie szczegóły i zamawiamy umowę do domu. Jednak bez internetowej porównywarki i kalkulatora trudno jest robić w ten sposób zakupy, bo trzeba zadzwonić uprzednio w wiele miejsc, aby poznać oferty.

Przez agenta w domowym zaciszu

Możemy również wysłać zapytanie do ubezpieczalni i umówić wizytę agenta ubezpieczeniowego u nas w domu lub w innym, wybranym przez nas miejscu. Takie spotkanie pozwoli nam dokładnie poznać ofertę i zdecydować się na wybrane produkty oraz od ręki podpisać umowę.

W placówce ubezpieczyciela

Najrzadziej wybierana metoda zakupów, bowiem wymaga poświęcenia czasu na podróż i czekanie w kolejce. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na kupno konkretnej polisy, to ma ona sens, jednak jedynie w celu pozyskania informacji, wymaga nakładu pracy i może nie przynieść korzyści.

 

Źródło

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This