Katagoria: Działy czasopisma


DTCO 3.0

Jeden dostawca tachografów z Europy to za mało

Spotkanie w ramach CORTE, The Confederation of Organisations in Road Transport Enforcement, ujawniło szereg wątpliwości związanych z wdrożeniem tachografów nowej generacji. Ich instalowanie w nowych fabrycznie pojazdach zaplanowano na połowę czerwca br.

MANnschaftsbus_2019_thumb

Narodowa drużyna Niemiec podróżuje autokarem MAN

Reprezentacja narodowa Niemiec w piłce nożnej będzie podróżować ekskluzywnie wyposażonym autokarem MAN Lion’s Coach. Również niemiecka reprezentacja kobiet i reprezentacja młodzieżowa U21 otrzymają od firmy MAN Truck & Bus odpowiednio zaprojektowany autokar.

Goodyear BAUMA2019

Debiut opon OMNITRAC na Bauma 2019

Goodyear zaprezentuje nowe produkty i rozwiązania OTR na targach BAUMA. Debiut nowych opon OMNITRAC do zastosowań mieszanych.

Kieswerk

Kögel na Targach Bauma 2019

Główną atrakcją Kögel na targach Bauma 2019 jest Kögel Trucker Tipper (KTT). Podobnie jak naczepa Kögel Trucker Trailer (KTT), również Kögel Trucker Tipper jest doskonale dostosowana do wymagań kierowców.

kh kipp15 000.UNIT

Podsumowanie roku w KH-kipper

W 2018 roku zakłady produkcyjne KH-KIPPER opuścił 15-tysięczny produkt. Firma nie tylko przez 20 lat zdołała utrzymać się na trudnym rynku samochodów użytkowych, ale i z roku na rok ma się w coraz lepszej kondycji. W przeciągu ostatnich 4 lat podwoiła ona skalę działalności. W 2018 roku osiągnęła ponad 20-procentowy wzrost sprzedaży i produkcji zamykając […]

poznan-1670738_1920

Rozpoczynasz studia w Poznaniu? Czas na przeprowadzkę!

Poznań to piękne miasto obfitujące w uczelnie i szkoły wyższe. Jeśli rozpoczynasz tu studia i stoisz przed koniecznością przeprowadzki do akademika lub na stancję, koniecznie sprawdź, jak przeprowadzić się mądrze i tanio.

piaskowanie-felg

Piaskowanie felg w Warszawie – ile kosztuje renowacja auta?

Piaskowanie to proces, który umożliwia oczyścić konkretną powierzchnię przeznaczoną do dalszej obróbki. Stanowi ono fazę poprzedzającą między innymi malowanie proszkowe i inne działania, które podejmowane są w celu odnowienia powierzchni. Podczas piaskowania używa się strumienia sprężonego powietrza, zawierającego drobinki materiału ściernego. Te uderzając o materiał, ścierają zniszczoną powłokę.

cold-snow-winter-frozen

Zamarznięta szyba – przyczyny i rozwiązania problemu

Zima jest trudnym okresem dla wszystkich użytkowników samochodów, zwłaszcza jeśli korzystamy z auta już rano, kiedy na dworze panują przymrozki. Czy jesteśmy skazani na gimnastykę poranną związaną ze skrobaniem szyb? Dlaczego szyby w ogóle zamarzają i jak temu skutecznie zapobiegać?

transport-ponadgabarytowy-3

Czym jest transport ponadgabarytowy?

Firmy oferujące transport towarów i materiałów zwykle bez problemu mogą załadować je na samochód ciężarowy. Czasami jednak mogą się zdarzyć zlecenia mniej klasyczne, czyli te, które nazwiemy ponadgabarytowymi. Na szczęście ilość wykwalifikowanych kierowców pozwala na sprawne i bezpieczne realizowanie każdego zamówienia i dowiezienia go na czas w konkretne miejsce. Na czym polega ten rodzaj transportu, czym się go wykonuje i kiedy będzie najbardziej praktyczny? Przyjrzyjmy się tej kwestii.

pasy-transportowe-i-pasy-z-napinaczem

Pasy do transportu z napinaczem

W dobie globalizacji, w tym otworzenia granic państw na swobodny przepływ towarów i usług, segment transportu wciąż się rozrasta. Obecnie prym wiedzie transport drogowy, ze względu na czas i wygodę zarządzania z punktu widzenia spedycyjno-logistycznego.

tanie-wygodne-nadawanie-paczek

Nadawanie paczek może być tanie i wygodne

Obecnie coraz więcej osób korzysta z przesyłek kurierskich. Dlaczego? To po prostu niesamowita wygoda. Nie tylko ze względu na komfort usługi kurierskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ogromie ważną sprawą jest też fakt, że na takich przesyłkach można naprawdę wiele zaoszczędzić.

LKW-Fahrer whrend der Fahrt (Cockpit)

Specyficzne ładunki – międzynarodowy transport towarów w temperaturze kontrolowanej

Niektóre towary wymagają szczególnych warunków przechowywania i transportu. Przede wszystkim temperatura powietrza musi być utrzymywana na odpowiednim poziomie. Dotyczy to żywności, ale również leków, kwiatów czy nawet pewnych urządzeń elektronicznych. W celu bezproblemowego przewozu potrzebny jest wyspecjalizowany tabor.

Strona 1 z 29212345...102030...Ostatnia »