Katagoria: Porady, opublikowano: 25 stycznia 2018


Rozpoczynasz studia w Poznaniu? Czas na przeprowadzkę!

Rozpoczynasz studia w Poznaniu? Czas na przeprowadzkę!

Poznań to piękne miasto obfitujące w uczelnie i szkoły wyższe. Jeśli rozpoczynasz tu studia i stoisz przed koniecznością przeprowadzki do akademika lub na stancję, koniecznie sprawdź, jak przeprowadzić się mądrze i tanio.

 

Zadbaj o swoje lokum

Przed planowaniem przeprowadzki upewnij się, że masz zagwarantowane miejsce w akademiku lub na stancji. Przed przywiezieniem swoich rzeczy dokładnie obejrzyj miejsce swojego przyszłego zamieszkania. Zwróć uwagę na wyposażenie oraz na wszelkie występujące w nim usterki i dokładnie spisz z najemcą protokół przejęcia. Dzięki temu unikniesz przypisania Tobie szkód, które popełnili wcześniejsi wynajmujący.

 

Postaw na mądre pakowanie

Pakowanie najpotrzebniejszych rzeczy przy przeprowadzce do nowego miasta to nie lada wyzwanie. Musisz spakować ich możliwie mało, by nie zagracić swojego pokoju, a jednocześnie tyle, by zapewnić sobie w miarę komfortowe warunki.

Przeprowadzkę zacznij od sporządzenia listy potrzebnych Ci rzeczy. Weź pod uwagę odzież na obecną porę roku, odpowiedni zapas ubrań, urządzenia mobilne, sprzęty podręczne, kuchenną wyprawkę, a także przybory toaletowe. To absolutne minimum, a wybór przedmiotów zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie.

 

Jak się pakować?

Jeśli już określiłeś, co zamierzasz ze sobą zabrać na studia do Poznania, zacznij segregować rzeczy i pakować je do odpowiednich rozmiarem kartonów. Zarówno zbyt duże, jak i zbyt małe pudła znacząco obniżą ergonomię i wydajność Twojego pakowania. Naturalnie duże przedmioty umieszczaj w dużych pudłach, a małe grupuj i rozmieszczaj w mniejszych pudełkach.

Wszelkie urządzenia, które mogą zostać uszkodzone podczas transportu, dokładnie zabezpiecz – np. folią bąbelkową i umieść na sztywno w pudłach. Pościel oraz inne duże i lekkie rzeczy warto transportować w workach próżniowych, z których odsysa się powietrze. Dzięki temu zmniejszysz ich gabaryty nawet dwukrotnie.

 

Nie zapomnij o etykietach!

Najgorszą wpadką, jaką możesz zrobić podczas pakowania, jest nieoznaczenie pudeł. Jeśli nie wiesz, czy w danym kartonie mieszczą się słoiki i przyboru kuchenne, czy potrzebne Ci materiały dydaktyczne, rozpakowywanie w nowym miejscu sprawi Ci o wiele więcej problemów i stanie się bardziej czasochłonne. Co więcej, przy przeprowadzce warto wiedzieć, co aktualnie ma się w rękach, by uniknąć ewentualnego uszkodzenia niesionej zawartości.

Kartony najlepiej podpisuj lub – o ile to niemożliwe – przyklejaj na nich etykiety z grupą znajdujących się w nich przedmiotów.

 

Jak to wszystko przewieźć?

Istnieje kilka opcji, które możesz wziąć pod rozwagę. Pierwsza z nich, która rzuca się na myśl, to najbliżsi. Rodzice lub znajomi nie zawsze będą mogli Ci pomóc w przeprowadzce. Pomyśl o nadaniu paczki pociągiem lub wynajmij profesjonalną firmę kurierską. Drugi sposób niestety będzie Cię kosztował, a firma kurierska nie zawsze może zagwarantować, że przewiezie rzeczy bez ich uszczerbku.

Dlatego też warto rozważyć zatrudnienie profesjonalnej firmy transportowej, np. 123 Przeprowadzki Poznań, oferującej fachowe i atrakcyjne cenowo usługi transportowe na terenie Poznania i okolic.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This