Katagoria: Porady, opublikowano: 23 stycznia 2018


Piaskowanie felg w Warszawie – ile kosztuje renowacja auta?

Piaskowanie felg w Warszawie – ile kosztuje renowacja auta?

Piaskowanie to proces, który umożliwia oczyścić konkretną powierzchnię przeznaczoną do dalszej obróbki. Stanowi ono fazę poprzedzającą między innymi malowanie proszkowe i inne działania, które podejmowane są w celu odnowienia powierzchni. Podczas piaskowania używa się strumienia sprężonego powietrza, zawierającego drobinki materiału ściernego. Te uderzając o materiał, ścierają zniszczoną powłokę.

 

Do piaskowania wykorzystywane są różne materiały. Wśród nich można wymienić takie jak: śrut, szkło, żużel, skorupy orzechów kokosowych. Najczęściej jednak jest to elektrokorund. Ich zastosowanie daje efekty, które zbliżone do tych, które osiąga się podczas szlifowania. Różnica widoczna jest w gładkości uzyskanej powierzchni – piaskowanie gwarantuje idealnie gładką powierzchnię w porównaniu z innymi metodami oczyszczania. Strumień powietrza, który jest wytwarzany podczas procesu, wraz z czyszczącymi drobinkami materiału ściernego doskonale docierają do wszelkich rogów i zakrzywień, dzięki czemu idealnie piaskowanie idealnie nadaje się do obróbki felg. I to właśnie je najczęściej poddaje się temu procesowi.

Jedną z najczęstszych usług jest piaskowanie felg aluminiowych. Taki rodzaj obróbki pozwala w zupełności oczyścić i wygładzić ich powierzchnię. Zaletą jest to, że dokładnie czyszczone są miejsca trudno dostępne. Wykonuje się to, by przygotować felgi aluminiowe do malowania lub lakierowania. Piaskowanie umożliwia również obróbkę wgnieceń, rys i nierówności, które powstają w wyniku użytkowania felg. W tych przypadkach, kiedy konieczne jest najpierw ich usunięcie, poleca się, by po piaskowaniu wykonać dodatkowe szlifowanie i polerowanie powierzchni przed malowaniem proszkowym.

 

Piaskowanie felg w Warszawie – najdrożej?

Jeśli planujesz korzystanie z usług piaskowania felg, sprawdź, jak dokładnie przebiega ten proces i gdzie wykonać piaskowanie felg w Warszawie: http://www.mireko.pl/piaskowanie/. Cennik usług jest bardzo zróżnicowany. Koszt, jaki należy pokryć, zależy między innymi od wielkości, rodzaju felg, tworzywa, z jakiego są wykonane oraz wielkości obszaru, jaki miałby być poddany procesowi oczyszczania. Za podstawową usługę uznaje się standardową renowację –usunięcie lakieru, piaskowanie, szlifowanie oraz malowanie wybraną metodą. Dodatkowo nalicza się opłaty za użycie dodatkowych lakierów zabezpieczających lub specjalnych kolorów, które nie należą do palety standardowej. Ceny zależą również od miejsca, w którym zamierzamy skorzystać z usługi piaskowania w Warszawie.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This