Katagoria: Porady, opublikowano: 29 maja 2017


Oszczędzaj na polisie OC z kalkulatorem ubezpieczeń!

Oszczędzaj na polisie OC z kalkulatorem ubezpieczeń!

Kolejna składka za OC samochodu poważnie nadszarpuje Twój domowy budżet? Ubezpieczenie w ramach odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, a jego brak grozi poważnymi konsekwencjami karnymi. Wcale nie musisz jednak przepłacać za polisę. Wystarczy, że dokładnie przeanalizujesz rynek i popiszesz umowę z firmą ubezpieczeniową, która zaoferuje Ci najkorzystniejsze warunki.

 

Jak wybrać najtańsze OC?

Ceny OC auta są uzależnione m.in. od typu samochodu (marka, model) oraz pojemności jego silnika. Kolejną kwestią, która wpływa na wysokość opłat jest rocznik. Już podczas zakupu pojazdu warto dokładnie przeanalizować własne potrzeby i dobrać auto, które idealnie się w nie wpisze, ale równocześnie nie będzie drogie w utrzymaniu.

Kolejnym czynnikiem, który ma duży wpływ na koszt OC są zniżki za bezszkodową jazdę. Po 6 latach można uzyskać nawet 60% takiej zniżki, dlatego ostrożność na drodze jest bardzo opłacalna.

 

Korzystaj z kalkulatorów ubezpieczeń

Najważniejszą zasadą podczas zakupu OC jest wnikliwe porównanie ofert dostępnych aktualnie na rynku. Na składki ma wpływ jednak wiele czynników, dlatego rzadko zdarza się, że 2 kierowców płaci OC w dokładnie tej samej wysokości. Tanie OC musi zostać dopasowane do konkretnych parametrów.

Nieocenionym narzędziem podczas poszukiwań będzie kalkulator ubezpieczenia OC AC. W wielu serwisach internetowych działa porównywarka OC AC. Takie narzędzie musi jednak być w pełni rzetelne. Przed wyborem kalkulatora, warto sprawdzić, czy serwis nie jest powiązany z jednym z Towarzystw Ubezpieczeniowych, ponieważ w takim przypadku ranking może nie obrazować faktycznej sytuacji na rynku.

 

Jak wybrać kalkulator OC?

Idealny kalkulator porównuje wiele różnych ofert. Rankingi, w których pojawiają się polisy pochodzące z kilku firm ubezpieczeniowych nie są w pełni rzetelne. Najlepiej, gdy narzędzie porównuje co najmniej 20-30 różnych polis OC.

Aby serwis mógł przeanalizować dane i przesłać zapytania do poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych, użytkownik musi podać wiele informacji dotyczących samochodu oraz kierowcy. Warto jednak sprawdzić, czy strona gwarantuje, że podane dane zostaną odpowiednio zaszyfrowane.

Wśród podawanych informacji powinna znaleźć się m.in. wysokość zniżek za bezszkodową jazdę, miejsce rejestracji pojazdu czy pojemność jego silnika. Rzetelne porównywarki ubezpieczeń nie wymagają jednak podania danych osobowych (np. numeru Pesel czy serii i numeru dowodu osobistego kierowcy). Należy zwrócić na to uwagę, aby nie okazało się, że serwis chce jedynie wyłudzić nasze dane.

 

Porównaj i wykup

Po przeanalizowaniu podanych parametrów, porównywarka OC, wyświetli najkorzystniejsze polisy. Wtedy wystarczy przejść na stronę Towarzystwa Ubezpieczeniowego, aby złożyć wniosek o podpisanie umowy. Wszystkich formalności można dokonać online, dzięki czemu zaoszczędzimy czas.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This