Katagoria: Porady, opublikowano: 12 stycznia 2016


20 lat EWT

20 lat EWT

Artykuł z numeru: TRUCKauto 2015/19-24
Przeczytaj on-line

 

Grupa EWT – generalny przedstawiciel firmy Schmitz Cargobull AG w Polsce, Czechach oraz na Słowacji, a także stały przedstawiciel handlowy marki Mercedes-Benz w Polsce i Czechach, zaliczana jest do wiodących firm w branży Truck&Trailer. W 2015 roku przedsiębiorstwo świętuje jubileusz 20-lecia istnienia na rynku.

 

Założenie firmy w 1995 roku przez Nataszę i Dirka Hoffmannów oraz Michala Žižáka stanowiło kamień milowy w historii Grupy EWT. Obecnie przedsiębiorstwo oferuje rozwiązania transportowe marki Schmitz Cargobull – największego producenta przyczep i naczep siodłowych w Europie – oraz pojazdy użytkowe marki Mercedes-Benz, jak również indywidualne rozwiązania w zakresie usług serwisowych.

Asortyment produktów czeskiej firmy Hoffmann & Žižák spol. s r.o. zawiera ponadto pojazdy dostawcze i osobowe. W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci firma założyła spółki-córki w Polsce, Czechach i Słowacji, otworzyła nowoczesne centra kompetencyjne.

 

Rynek dyktuje

Rosnący i coraz szybszy przepływ towarów, w połączeniu z coraz silniejszą presją na obniżenie cen, stawia coraz większe wymagania przed branżą transportową. Należą do nich przede wszystkim: najwyższa elastyczność i jakość, maksymalna dostępność oraz optymalna możliwość wykorzystania pojazdów.

– Rozwiązania transportowe firmy Schmitz Cargobull AG i pojazdy użytkowe Mercedes-Benz umożliwiają Grupie EWT oferowanie rozwiązań dopasowanych do potrzeb odbiorców. Przedsiębiorstwa logistyczne mogą czerpać wiele korzyści z rozbudowanej sieci naszych placówek i centrów kompetencyjnych, znajdujących się w strategicznych węzłach komunikacyjnych, a także korzystać z pełnego spektrum świadczonych przez nas usług serwisowych – opisuje Dirk Hoffmann, prezes zarządu i członek zarządu w Grupie EWT.

Natasza Hoffmann podczas obchodów 20-lecia firmy

Natasza Hoffmann podczas obchodów 20-lecia firmy

Grupa EWT przywiązuje dużą wagę do fachowego doradztwa, umożliwiającego zaproponowanie partnerom optymalnych rozwiązań transportowych. Ponadto dzięki innowacyjnym modelom finansowania mogą optymalnie wykorzystać swoje zasoby – na przykład poprzez finansowanie pozabilansowe.

Grupa EWT wypracowała czołową pozycję na rynku dzięki świadczeniu na miejscu kompleksowych, dodatkowych usług dostosowanych do potrzeb partnerów. – Tworzenie dla naszych klientów wartości dodanej jest ważnym elementem filozofii naszego przedsiębiorstwa i jednocześnie unikalną propozycją sprzedaży. Ponadto ogromne znaczenie ma dla nas wzrost ilościowy i jakościowy naszej sieci sprzedaży i serwisu w połączeniu z przyszłościowymi inwestycjami. Nie mniej ważne jest również wysokie zaangażowanie ze strony kierownictwa i zespołu, wykazującego wysoki poziom motywacji. W związku z tym stale inwestujemy w kształcenie i dokształcanie naszych pracowników, wskazując, że stanowią one podstawowe czynniki wpływające na pomyślne wyniki działalności Grupy EWT – podkreśla inż. Michał Žižák, prezes zarządu i członek zarządu.

 

Nowoczesne centra kompetencyjne

Jednym z największych sukcesów 20 lat EWT jest stworzenie sieci centr kompetencyjnych i biur handlowych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Grupa EWT może w dowolnym miejscu na terenie tych krajów sprostać wszelkim potrzebom firm przewozowych.

EWT_Truck-Trailer-Center-Strykow-noc

Przeważająca część transportu odbywa się głównymi arteriami komunikacyjnymi. Wszystkie placówki firmy znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie ważnych węzłów komunikacyjnych, gdzie na obrzeżach dużych miast firma EWT prowadzi dla partnerów polskich, czeskich i międzynarodowych profesjonalne centra serwisu naczep. Poza warsztatami kierowcy mogą korzystać także z dużego magazynu oryginalnych części zamiennych. Dzięki temu Grupa EWT utrzymuje wysoki poziom świadczonych usług serwisowych, gwarantuje pewność podczas planowania i minimalizuje ryzyko wystąpienia awarii. Centra kompetencyjne zapewniają nie tylko rozwiązania transportowe, oferty serwisowe i nowoczesne salony, lecz także dodatkowe usługi dla kierowców: od specjalnych miejsc do odpoczynku, poprzez ofertę wyżywienia, aż po miejsca do spania.

Na terenie Polski rozwiązania transportowe firmy Schmitz Cargobull oferowane są za pośrednictwem EWT Truck & Trailer Polska, natomiast pojazdy użytkowe firmy Mercedes-Benz – za pośrednictwem Diesel Truck.

 

Wizja i perspektywy

Rozbudowa usług serwisowych – to najważniejsze zadanie stojące przed firmą w perspektywie roku 2020 – twierdzi inż. Michał Žižák. Przyszłoroczną najważniejszą inwestycją jest rozbudowa lub rozpoczęcie nowej inwestycji w Brandýs nad Łabą w Czechach.

Truck & Trailer Center w Brandys nad Labą leży w odległości ok. 10 km od Pragi. Jadąc dalej autostradą R10 można dotrzeć do oddziału w Libercu. Między obydwoma tymi centrami znajduje się jeden z największych zakładów produkujących pojazdy samochodowe w Europie – firma Škoda. Poza produktami Schmitz Cargobull dostępna jest pełna oferta firmy Mercedes-Benz – począwszy od samochodów ciężarowych, poprzez pojazdy dostawcze, aż po samochody osobowe.

– Budowa nowoczesnych budynków umożliwi nam zaprezentowanie wyrobów firmy Schmitz Cargobull i Mercedes-Benz w bardziej atrakcyjny sposób. Nowy salon znajduje się w strategicznym położeniu, w pobliżu ruchliwej trasy szybkiego ruchu R10 – między Pragą a Mlada Boleslav. Praga jest dla nas jednym z najważniejszych rynków pod względem wzrostu i stabilności – powiedział inż. Michała Žižáka. Rozpoczęcie budowy w Brandys nad Łabą planowane jest na wrzesień 2016 roku. Zakłada się, że inwestycja będzie gotowa do końca 2017 roku.

Opr. AM

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This