Katagoria: Komentarz naczelnego, opublikowano: 04 lipca 2016


Zawodówki powracają. I chwała Bogu

Zawodówki  powracają. I chwała Bogu

Artykuł z numeru: TRUCKauto 2016/3-4
Przeczytaj on-line

 

Czy zawodowego kierowcę można wyszkolić na wieczorowych kursach? Nie! Dlaczego zatem zawodowych kierowców szkoli się w różnych dziwnych firmach. Dobry przykład daje Volvo Truck i Gostynińskie Centrum Edukacyjne.

Jak piszemy na następnej stronie, w Gostynińskim Centrum rusza nowy kierunek nauczania – kierowca-mechanik, który po latach wraca do programu szkół zawodowych.

Kształcenie zawodowe było od lat postulatem środowiska transportowego. Za sprawą najnowszego rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej ten kierunek odżyje.

Z danych wynika, że rynek odczuwa co roku deficyt ok. 30 tys. nowych kierowców. Aż 40 proc. z 700 tys. kierowców zatrudnionych obecnie w branży ma powyżej 65 roku życia. A to oznacza, że jeszcze przez długie lata firmy transportowe i logistyczne będą szukać kierowców.

Firmy Volvo Trucks, Renault Trucks, Michelin i Wielton wiedzą, jak ważki jest to problem. Wspólnie zainicjowały akcję Profesjonalni Kierowcy, której celem jest bezpłatne przeszkolenie i podniesienie kwalifikacji młodych kierowców zawodowych, ale też edukowanie uczniów szkół zawodowych. I to właśnie jest namacalne odbicie idei odpowiedzialnego biznesu.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This