Katagoria: Transport chłodniczy, opublikowano: 14 lipca 2015


Wyprzedzili normę eko-chłodzenia

Wyprzedzili normę eko-chłodzenia

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/7-10
Przeczytaj on-line

 

Thermo King. Gama produktów chłodniczych EcoWise znacznie łagodniej oddziałuje na środowisko. A to za sprawą wysokowydajnego czynnika chłodniczego nowej generacji o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).

 

Agregaty naczepowe SLXe, dostarczane już do odbiorców w Europie przez Thermo King (markę należącą do firmy Ingersoll Rand), producenta rozwiązań do kontroli temperatury w zastosowaniach niestacjonarnych, są jednymi z pierwszych produktów w asortymencie EcoWise.

– Firmy transportowe dbające o środowisko naturalne i ekonomię działania oczekują wysokiej wydajności i zapewnienia zgodności z przepisami, które nie weszły jeszcze w życie – mówi Dwight Gibson, wiceprezes i dyrektor naczelny Thermo King na kraje Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. – Thermo King spełnia te oczekiwania, a naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera w tym technologicznym i ekologicznym wyścigu, wciąż poszerzając nasz asortyment produktów EcoWise o samochodowe rozwiązania transportowe w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w roku 2015 – dodaje Dwight Gibson.

Produkty Thermo King z portfolio EcoWise spełniają wymagania firm przewozowych, zapewniając rozwiązania, które zmniejszają oddziaływanie na środowisko poprzez obniżenie emisji gazów cieplarnianych (GHG), przy jednoczesnym utrzymaniu, a nawet podniesieniu sprawności, wydajności schładzania i ekonomiki zużycia paliwa.

Nowe naczepowe agregaty chłodnicze SLXe nadają się do stosowania najnowszej generacji czynnika chłodniczego DuPont Opteon XP44 (R-452A), który zapewnia o około 50 proc. niższy potencjał GWP niż obecnie stosowany czynnik. Nowe agregaty dodatkowo zmniejszają oddziaływanie na środowisko dzięki zastosowaniu takich nowatorskich usprawnień Thermo King, jak:

• Skraplacze mikrokanałowe, które pozwalają na jeszcze mniejsze napełnienie czynnikiem chłodzącym i minimalizują ryzyko jego wycieku.
• Niski poziom emisji dźwięku ze specjalnie zaprojektowanym pakietem rozwiązań akustycznych, który ogranicza wytwarzanie hałasu u źródła, dzięki czemu agregat spełnia wymogi PIEK, osiągając poziom dźwięku 60 dB lub niższy w promieniu 7 metrów.
• Opatentowane sterowniki geofencing automatycznie przełączają agregat w tryb niskiej emisji dźwięku po wjechaniu do strefy kontrolowanej.

Chłodnicze rozwiązania transportowe w asortymencie EcoWise są stworzone w oparciu o zobowiązanie klimatyczne przyjęte przez Ingersoll Rand we wrześniu 2014 r. Powyższe zobowiązanie obejmuje zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w związku z działalnością firmy o 35 procent do 2020 roku, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez produkty firmy o 50 procent do 2020 roku oraz zainwestowanie w ciągu najbliższych pięciu lat łącznie 500 milionów USD w prace badawczo-rozwojowe związane z produktami w celu uzyskania długofalowej redukcji emisji gazów cieplarnianych.

 

(opr. – ama)

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This