Katagoria: Telematyka


road-237384_1920

Zdalny odczyt plików DDD z karty kierowcy i pamięci masowej tachografu

Obowiązkiem każdego przewoźnika drogowego, który posiada w swojej flocie pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, jest sczytywanie danych o aktywności kierowcy. Takie dane nadające się do odczytania są rejestrowane tylko w tachografach cyfrowych.

gbox-system

Jak działa system GBOX®Assist?

Lokalizator GBOX® to serce całego systemu, służące do monitorowania pojazdów przy wykorzystaniu satelitarnego systemu pozycjonowania GPS.

ktc_2
Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/1-2

Transport 2014 „oczami” systemu viaTOLL

viaTOLL to nie tylko system poboru opłat za przejazd, ale także doskonałe narzędzie do zbierania danych. Na podstawie tych informacji można wygenerować szereg statystyk, które opisują zmiany na rynku transportu drogowego w Polsce.

Fabrik
Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/1-2

Kässbohrer: Turecki tygrys przygotowuje się do skoku

Czwarty co do wielkości producent przyczep w Europie ma poważne plany. Do roku 2018 firma z Tirsan chce podwoić sprzedaż do 20 000 przyczep.

131030TRMKr-059
Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/1-2

Krone na budowy

Firma Krone buduje przyczepy dla logistyki materiałów budowlanych już od dawna, jednak nigdy nie były one na pierwszym planie ich działań marketingowych. Teraz stało się inaczej, co widać wyraźnie na warsztatach logistyki budowlanej firmy z Emsland w Bambergu.

StralisPeople-1991B
Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/1-2

Telematyka Iveco obniża koszty

Iveco postrzega telematykę jako część Całkowitego Kosztu Posiadania pojazdu (TCO – Total Cost of Ownership). Potrzeby użytkowników były głównym czynnikiem branym pod uwagę przy projektowaniu i wprowadzaniu zmian technicznych do nowego modelu Stralis Hi-Way, Hi-Road, Hi-Street czy Trakker.

Rys
Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/1-2

Shell także w telematyce

Shell FuelSave Partner to pierwszy system telematyczny oferowany przez firmę paliwową. Zyskuje on coraz większą popularność pośród zarządzających flotą i tych, którzy poszukują skutecznych rozwiązań do zoptymalizowania zużycia paliwa.

TCeMap_routenberechnung
Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/1-2

TimoCom: Odmieniony TC eMap®

TimoCom. Od kilku miesięcy użytkownicy platform firmy TimoCom mogą korzystać z zupełnie nowej mapy, która wzbogacona została o funkcję trackingu.Unowocześniony TC eMap® w znakomity sposób uzupełnia portfolio produktów firmy, czyli wiodącą na rynku europejskim giełdę ofert transportowych TC Truck&Cargo®, platformę przetargową TC eBid® oraz giełdę powierzchni magazynowych.

Foto-CarCube-en-FleetXPS-en
Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/1-2

Trimble: Transport pod troskliwym nadzorem CarCube

W obsłudze rozwiązań telema-tycznych liczy się prostota i skuteczność. Te dwie i wiele innych pozytywnych cech oferuje komputer pokładowy CarCube działający w ramach systemu zarządzania flotą FleetWorks firmy Trimble Transport & Logistics.

optifleet_2
Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/1-2

Renault Trucks: OPTIFLEET przekonuje skutecznością

Optifleet, system telematyczny oferowany przez Renault Trucks, umożliwiający zarządzanie flotą z jednego miejsca, cieszy się coraz większą popularnością wśród przewoźników.

12329-003
Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/1-2

Scania: Inwestycja, która się zwraca

W ciągu ostatnich lat na polskim rynku dostrzec można rosnące zainteresowanie telematyką. Nowoczesne systemy telematyczne to już nie tylko podstawowa lokalizacja pojazdu za pomocą GPS.

mercedestelefoto
Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/1-2

FleetBoard EcoSupport: kontrola kierowcy w nowym Atego

Nowością w systemie Mercedesa jest wsparcie kierowcy w postaci FleetBoard EcoSupport. Panel wskaźników, zaprojektowany specjalnie do zastosowań w transporcie dystrybucyjnym, pomaga nadzorować efektywność codziennej eksploatacji.

Strona 1 z 3123