Katagoria: Rynek, opublikowano: 12 stycznia 2016


Nowe centrum używanych Iveco

Nowe centrum używanych Iveco

Artykuł z numeru: TRUCKauto 2015/19-24
Przeczytaj on-line

 

Czwarte w Europie Centrum Pojazdów Używanych OK Trucks Iveco zostało otwarte w Nadarzynie pod Warszawą. Na terenie o powierzchni 15 tys. mkw. zorganizowano ogromny plac pokazowy, budynek szkoleniowo-biurowy oraz ekspozycję 290 używanych pojazdów.

 

W tym roku Iveco obchodzi 20-lecie obecności w Polsce. Jedną z rocznicowych niespodzianek było otwarcie Centrum OK Trucks i Centrum Szkoleniowego Iveco Poland. Uroczystość miała miejsce 6 listopada. Działalność nowej placówki zainaugurował prezydent marki, Pierre Lahutte. Jest to czwarta tego typu placówka z sieci 13 planowanych w Europie. Kolejne mają być otwarte w Hiszpanii i w Niemczech.

DSC_0137

Polska jest oczkiem w głowie Iveco. Firma pokłada duże nadzieje, bo tylko w tym roku do kraju „wjechało” 40 tys. używanych pojazdów, a 72 tysiące przerejestrowano. Z tej ogromnej liczby 11 proc. to pojazdy Iveco. Rynek dla działalności OK Trucks jest więc spory.

Wszystkie pojazdy używane, które są wystawiane w OK Trucks, przed sprzedażą są poddawane całej serii badań i kontroli technicznych. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych użytkowników, wprowadziliśmy klasyfikację na trzy różne kategorie. Pierwsza z nich to kategoria Premium: gwarancja najwyższej jakości, wszystkie pojazdy przeszły pełne przeglądy, są w znakomitym stanie technicznym i dlatego też Iveco udziela na nie specjalnej gwarancji producenta. Kategoria Comfort, to pojazdy, które przeszły kontrolę techniczną i niezbędne naprawy oraz miały wykonane przeglądy i badania techniczne. OK Trucks Basic to pojazdy skontrolowane, z uzupełnionymi wszystkimi zbiornikami i płynami oraz gotowe do jazdy – wymieniał Robert Drozd, odpowiedzialny w Iveco za samochody używane. – 12-miesięczna gwarancja fabryczna obejmuje pojazdy z kategorii Premium. Są to pojazdy do 4 lat z niskim przebiegiem, po kompletnym przeglądzie, naprawie i inspekcji przeprowadzonej przez centra pojazdów używanych – wyjaśniał.

Nowo otwarte centrum to nie tylko punkt sprzedażowy. W nowych obiektach będą też organizowane szkolenia dla personelu serwisu Iveco z zakresu kompetencji technicznych i tzw. umiejętności miękkich, czyli np. szybkiej i precyzyjnej diagnostyki, zarządzania warsztatem czy po prostu profesjonalnej obsługi i sprzedaży. Ma to się przyczynić, jak podkreślają przedstawiciele Iveco, do zwiększenia profesjonalizmu zarówno obsługi serwisowej, jak i samej sprzedaży. – Potrzebujemy Centrum Szkoleniowego, gdzie będziemy mogli szkolić dealerów i sprzedawców, aby zwiększyć wydajność ich pracy oraz zapewnić naszym klientom lepszą obsługę – podkreślał Pierre Lahutte.

Oczywiście nie mogło obyć się bez oficjalnego przecięcia wstęgi. Dokonali tego Pierre Lahutte, prezydent marki IVECO, Carmelo Impelluso, prezydent marki OK Trucks, Gianfranco Zucca. dyrektor działu szkoleń technicznych CNH Industrial oraz Daniel Wolszczak, nowy dyrektor generalny IVECO Poland, który jako pierwszy Polak pełni w koncernie takie stanowisko.

Na dobry początek, w nowym centrum w trakcie oficjalnego otwarcia, równie oficjalnie przekazano symboliczny kluczyk pierwszego sprzedanego w tym miejscu pojazdu. Nowymi posiadaczami Iveco Stralis AS440S50TPE Eco zostali Małgorzata i Jacek Byliniak, właściciele firmy Bartex z Raszyna. – Zdecydowaliśmy się miesiąc temu na jego zakup. Jak będzie się dobrze sprawować, to może i więcej pojazdów tu kupimy – komentował Jacek Byliniak. A dlaczego akurat w OK Trucks? – Miła obsługa. Auto się podobało, a cena też dobra – odpowiada.

Renata Struzik

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This