Katagoria: Technika, opublikowano: 07 kwietnia 2017


Samochód, nie chce ruszyć – co robić?

Samochód, nie chce ruszyć – co robić?

Może Twój samochód, już od pewnego czasu nie jest taki, że wsiadasz do niego pewnie i nie mając obaw, że nie dojedziesz pod wskazane miejsce. To wszystko dlatego, że jest już całkiem wysłużony i w każdej chwili może okazać się, że kolejna część zostanie mocno wyeksploatowana. Nie ma z tym żadnego problemu, jeżeli wiesz o tym przed podróżą. Co jednak robić, gdy taka przygoda zdarzy Ci się na trasie?

 

Holowanie samochodu

Pewnie trudno w to uwierzyć, ale gdy Twój samochód najzwyczajniej w świecie odmówi Ci posłuszeństwa, pierwszym krokiem będzie wezwanie pomocy drogowej. Chociaż może to wydawać się niepotrzebne. W końcu ktoś ze znajomych będzie mógł Cię zholować, to jednak nie zapominaj o tym, że profesjonalna pomoc drogowa, jest dyspozycyjna przez 24 godziny na dobę. To dla nas oznacza przede wszystkim to, że z powodzeniem możemy zadzwonić po profesjonalistów, niezależnie od pory dnia, a także tego, czy jest święto, czy dzień roboczy. Jak się okazuje, ze znajomymi nie zawsze będziemy mieli tak dobrze.

tak-holowanie-1

Ponadto profesjonalna pomoc drogowa, taka jak – holowanie.wwarszawie.pl, dysponuje profesjonalnymi holownikami. Dzięki temu nie musimy się pod żadnym pozorem obawiać tego, że jeżeli nasze auto znajdzie się w nietypowym miejscu, to będziemy musieli je tak zostawić. Czasami w wyniku poważnej usterki, chociaż częściej dzieje się to z innych powodów, musimy awaryjnie hamować. Takie hamowanie niestety kończy się w rowie, czy też zaspie śnieżnej, jeżeli jeszcze do takich okoliczności dochodzą dodatkowo trudne warunki pogodowe. Nie powinniśmy się pod żadnym pozorem zniechęcać. Pomoc drogowa, która przyjedzie na miejsce zdarzenia, posiada odpowiedni sprzęt, który wyciągnie nasze auto nie tylko z zaspy, rowu, ale i również gdy najzwyczajniej w świecie, nasz samochód nie będzie chciał ruszyć na parkingu podziemnym.

 

Drobne naprawy na miejscu

Gdy już wezwiemy pomoc drogową na miejsce, wtedy jednocześnie możemy spodziewać się tego, że w pierwszej kolejności, specjalista będzie chciał wykryć podstawowe awarie, które może bez problemu usunąć. Wtedy nie byłoby potrzebne holowanie samochodu do warsztatu.

Do takich szybkich interwencji zalicza się między innymi, wymiana koła, dowiezienie paliwa, awaryjne uruchamianie silnika, czy też wypompowanie źle nalanego paliwa. Ostatnie zdarzenie może nawet wydawać się w pewnym sensie zabawne. Jeżeli jednak dopuścimy się do nalania złego paliwa i jeszcze jakimś cudem ruszymy ze stacji benzynowej, to niestety może się okazać, że daleko nie zajedziemy. Czekają nas o wiele poważniejsze usterki. Także trzeba jak najszybciej takie paliwo wypompować i zatankować prawidłowe.

tak-holowanie-2

Firma, która oferuje tego typu naprawy na miejscu, to między innymi – pomocdrogowa.tychy.pl. W przypadku tej firmy z powodzeniem możemy wzywać ekipę na terenie całego Śląska. Chociaż rzeczywiście głównym regionem działania są przede wszystkim Tychy. Tutaj także możemy swobodnie oczekiwać tego, że pomoc drogowa dostępna jest przez 24 godziny na dobę, a także siedem dni w tygodniu.

 

Flota – ważna rzecz

Na pewno poszukując dla siebie optymalnej firmy świadczącej pomoc drogową, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jej doświadczenie, jak i również referencje. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy jednak zapominać również o tym, czy jest ona wyposażona w profesjonalną flotę. Sprawdź zatem, jakimi holownikami dysponuje konkretna firma, by później nie mieć na pewno żadnych wątpliwości, że nie czujemy się zbyt pewnie.

Jeżeli dokładniej przyjrzymy się ofercie proponowanej, przez pomocdrogowa.malbork.pl, to bardzo szybko zauważymy, że tak naprawdę mamy do czynienia z doskonale wyposażoną flotą. W pierwszej kolejności, powinniśmy wspomnieć o tym, że holowniki, które znajdują się w firmie, są wyposażone w wózki najazdowe, a także wyciągarki. Ponadto przy każdej autolawecie znajduje się specjalny osprzęt, dzięki któremu możliwy jest swobodny załadunek, a także rozładunek pojazdu lub innego gabarytu. Nie powinniśmy także pod żadnym pozorem zapominać o tym, że każdy specjalista z tej firmy, który porusza się autolawetą, ma również zawsze pod ręką specjalne narzędzia. W końcu jak wiadomo, nie zawsze potrzebne jest holowanie pojazdów, ale czasami powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, by było jak najbardziej możliwe wykonanie szybkiej naprawy, dzięki której kontynuowanie jazdy, nie będzie stanowić już żadnego problemu.

tak-holowanie-3

Bardzo ciekawe jest na pewno to, że z powodzeniem również możemy sprawdzić, jakimi dokładnie holownikami dysponuje wskazana firma. A do nich zalicza się między innymi Mercedes Sprinter, który posiada stałą zabudowę. Dzięki niemu można z powodzeniem transportować pojazdy o masie wynoszącej nawet do 3,5 tony. Jeżeli jednak posiadamy do przetransportowania zdecydowanie większe gabaryty, czyli na przykład samochody dostawcze, bądź też maszyny rolnicze, wtedy wypuszczany do Klienta jest Nissan. Jest to holownik o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 8 ton. Ponadto wyróżnia się on nowoczesną, hydrauliczną zabudową.

Do ciekawostek na pewno zalicza się fakt, że takie holowniki przystosowane są do transportu również innych nietypowych pojazdów, a nie tylko samochodów osobowych oraz dostawczych. W takim razie z powodzeniem możemy wymienić między innymi przewóz łodzi, czy też skuterów wodnych. Okazuje się, że nie każda firma, która nawet posiada odpowiednie holowniki, podejmie się takich zleceń. Dlatego warto zapamiętać namiary właśnie do tej, ponieważ jest to niszowa specjalizacja.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This