Katagoria: samochody specjalne, opublikowano: 08 lipca 2016


Piaskownice pełne wrażeń

Piaskownice pełne wrażeń

Artykuł z numeru: TRUCKauto 2016/3-4
Przeczytaj on-line

 

Codziennie samochody ciężarowe Scania wykonują ciężką pracę na placach budowy w różnych zakątkach świata.

 

Z początkiem wiosny pojazdy budowlane, leśne i energetyczne firmy po raz kolejny były poddane testom w najbardziej wymagających warunkach podczas Scania Test Tour 2016.

W tegorocznej edycji Scania Test Tour brało udział 11 ciężarówek Scania, które odwiedziły 6 miejscowości. Budowlane pojazdy z gryfem udowadniały swoją dzielność w terenie podczas imprez organizowanych przez punkty dealerskie Lublin, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk, Szczecin oraz Nadarzyn.

IMG_4266

W centrum uwagi znalazły się, zwłaszcza cenione w Polsce, wywrotki 8×6, 8×4 i 6×4 z nową wzmocnioną 13-tonową osią tylną oraz ciągnikiem 4×4 ze stałym napędem obu osi. Podczas testów było można również zobaczyć pojazdy bardziej wyspecjalizowane, jak wywrotka 6×6 i betonomieszarka 8×4. Zaprezentowano również popularne wersje hakowców, podwozia do transportu drewna stosowego oraz uniwersalne, samowyładowcze podwozie 4×4, które może służyć do transportu materiałów oraz prowadzenia różnego typu prac budowlanych, remontowych czy konserwacyjnych.
Pojazdy przygotowano do testów we współpracy z partnerami Scania, wyspecjalizowanymi producentami zabudów, takimi jak: KH-KIPPER, MHS, Meiller-KIPPER, Skibicki, Elbo, HMF, Hyva, FM Leżajsk, Graco i Wielton. W trakcie pokazów zostaną również zaprezentowane maszyny budowlane Komatsu.

– Scania jest obecnie największym dostawcą podwozi w Polsce. Od lat produkujemy wyjątkowo wytrzymałe i solidne rozwiązania, co czyni z nas partnera pożądanego przez profesjonalistów. Nasze pojazdy znalazły uznanie kierowców nie tylko w transporcie długodystansowym, ale również w trudnej służbie w straży pożarnej czy przy wyrębie lasu. Co więcej, zamierzamy zdobyć pozycję lidera w dostawach podwozi dla branży budowlanej – komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska.

Pojazdy Scania charakteryzują się doskonałą zwrotnością i własnościami trakcyjnymi, zaprojektowanymi z myślą o najtrudniejszych warunkach użytkowania. Ich popularność potwierdzają wyniki sprzedaży. Liczba podwozi do zabudowy Scania zarejestrowanych w 2015 roku wyniosła 843, co stanowi ponad 35 proc. wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Największą popularnością cieszą się zwłaszcza podwozia o konfiguracji 6×4 oraz 8×4. Scania z 26,4 proc. udziałem w rynku jest liderem na rynku podwozi w Polsce.

Z kolei jeśli chodzi o polski rynek pojazdów konstrukcyjnych, udział Scanii w zeszłym roku wyniósł prawie 20 proc. W tym czasie sprzedano 54 wywrotki, 40 pojazdów do lasu oraz 33 hakowce.

Eksperci Scania przewidują, że rynek pojazdów konstrukcyjnych w Polsce będzie się rozwijał, tym bardziej że na budowę i utrzymanie infrastruktury drogowej przeznaczono 150 mld zł, które mają być wydane do 2020 roku. Na potrzeby planowanych inwestycji będzie potrzebny odpowiedni sprzęt oraz odnowienie flot.

(opr. – p.p.)

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This