Katagoria: samochody dostawcze, opublikowano: 04 lutego 2016


Samochody dostawcze – Ford na wygranej pozycji

Samochody dostawcze – Ford na wygranej pozycji

Przeciętny Kowalski, decydując się na zakup auta rozważa dziesiątki kwestii, analizuje za i przeciw, porównuje ceny, modele, możliwości i parametry. Musi minąć wiele dni, zanim podjęta zostanie dobrze przemyślana decyzja.

Przeciętny Kowalski kupuje samochód do wykorzystania prywatnego, dla siebie lub swojej rodziny. I już wtedy nie jest to łatwe. Na kolejny poziom trudności wskakuje jednak Kowalski Nieprzeciętny, który stoi przed zadaniem kupna samochodu dostawczego, potrzebnego do pracy. W zależności od branży, będzie zwracał uwagę na rozmaite czynniki, część z nich jednak pozostanie niezmienna – poszukiwał się będzie czegoś sprawdzonego, samochodu dostawczego, którego zakup zwróci się i przyniesie zwielokrotnione zyski. Dobrym rozwiązaniem dla takiego Nieprzeciętnego Kowalskiego będzie spotkanie z Fordem i rozwiązaniami proponowanymi przez tę markę.

 

Ładowność to podstawa

Jeśli już coś robić, to na sto procent – głosi jedna z metod skutecznego działania. Stąd, jeśli jechać gdzieś samochodem dostawczym, to wykorzystując w pełni możliwości załadunku. Należy głęboko przemyśleć, jakiego typu samochodu potrzebujesz, jak duże gabaryty będziesz przewozić. Samochody dostawcze mocno uzależnione są od specyfiki branży – to nie przypadek, że na drogach miejskich pojawiają się inne „dostawczaki” niż w dłuższych trasach. Przykład? Ford Transit Courier to niezawodne rozwiązanie do zatłoczonych miast. Niewielki promień skrętu, kompaktowe wymiary i – wydawałoby się – małe gabaryty – to tylko pozory i ułatwienie dla kierowcy. W środku przestrzeń ładunkowa sięga do 10% więcej, niż w innych autach tej samej klasy. Przy dobrym ułożeniu istnieje możliwość przewiezienia nawet 2.3 m3 ładunku, oraz przedmiotu o długości nawet do 2.6 m! Nie wydaje się? A jednak! A jeśli potrzebujesz samochodu w dalszą trasę, sięgnij po Forda Transit. 15 m3 ponad czterometrowego ładunku daje wrażenie pojemności, prawda? A to tylko dwa modele spośród całej generacji samochodów dostawczych marki Ford. Zastanów się, czego potrzebujesz – pick-upa, samochodu skrzyniowego, chłodni, kontenera? Wtedy porównaj modele i podejmij decyzję. Ale zanim zdecydujesz jaki samochód dostawczy będzie idealny dla Ciebie, pamiętaj…

 

 Oszczędność jest kluczem

Samochody dostawcze muszą być oszczędne w użytkowaniu. Poszukiwanie zysków przy kupnie samochodu często mija się z celem, gdyż w jego warsztat trzeba będzie dołożyć kolejną porcję pieniędzy, nierzadko większą nisz oszczędzona suma. Skuteczniejszym rozwiązaniem jest poszukiwanie auta, którego zużycie paliwa pozwoli odpocząć portfelowi klienta. W przypadku auta służącego celom prywatnych minimalne różnice nie są zauważalne, jednak samochody dostawcze, wykorzystywane do celów służbowych przemierzają tysiące kilometrów, a na taką skalę nawet minimalna różnica może wzrosnąć do rangi kokosów. Co więcej – nie tylko niskie zużycie paliwa jest metodą zaoszczędzenia. Druga, być może nawet ważniejsza rzecz to eksploatacja samochodu. Poszukajmy rozwiązania słynącego z niskiej awaryjności i niezawodności przy adekwatnej cenie – tutaj, po raz kolejny, Ford Transit plasuje się w czołówce.

Mamy zwycięzcę? Teoria mówi swoje. Teraz czas ją sprawdzić w praktyce!

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This