Katagoria: Logistyka i Transport, opublikowano: 19 czerwca 2017


Regały wysokiego składowania – co należy wiedzieć przed zakupem?

Regały wysokiego składowania – co należy wiedzieć przed zakupem?

Każdy z przedsiębiorców poszukuje skutecznych sposobów na organizację posiadanej przestrzeni pracowniczej oraz skuteczne magazynowanie składowanych produktów. Aby osiągnąć kompromis między wykorzystaniem przestrzeni a ilością oraz przede wszystkim bezpieczeństwem towaru warto zainwestować w profesjonalne regały wysokiego składowania.

 

Właściwości regałów wysokiego składowania

Konstrukcja regałów tego typu składa się z ram, które mocuje się do podłoża za pomocą specjalnych śrub rozporowych. Dodatkowe trawersy, słupy nośne oraz belki wykonane są ze specjalnego stopu stali gorącowalcowanej lub profili hutniczych, dzięki którym całość konstrukcji jest idealnie przygotowana na znaczne obciążenia wszelkich ładunków o ponadprzeciętnych gabarytach, a co za tym idzie – masie. Jeżeli chodzi o same regały, które tworzą poszczególne kondygnacje, to przeważnie wykonywane są w porozumieniu z klientem i na potrzeby każdego rodzaju docelowego ładunku, więc jest to sprawa bardziej skomplikowana, niż by się wydawało. Najczęściej jednak stosowana jest specjalnie zaprojektowana kratka, która łączy ze sobą wytrzymałość zdolną do utrzymania odpowiedniego ciężaru, a przy tym zmniejszeniu swojej masy całkowitej. Dzięki zastosowanym technologiom obciążenie, jakie jest w stanie wytrzymać ta konstrukcja, sięga wielu ton, a dostosowanie jej do konkretnych potrzebnych produktów, sprawia, że jest to uniwersalny sposób na magazynowanie wielkogabarytowych towarów, gdyż może być wykorzystany w przyszłości na elementy o podobnej masie.

 

Bezpieczeństwo towaru w każdym momencie

Jedną z wielu zalet regałów wysokiego składowania jest także mechanizm zamka, który umożliwia łatwy dostęp do potrzebnego w danym momencie elementu, bez konieczności rozkładania całej konstrukcji, by po niego dotrzeć. Zamki w stabilny sposób utrzymują przechowywany towar oraz pełnią podstawową funkcję, jaką jest możliwość powstrzymania osób nieupoważnionych przed dostaniem się do składowanego towaru. Dodatkowym zabezpieczeniem przed wypadnięciem jest tradycyjny rygiel, który skutecznie przeciwdziała utracie towaru w niesprzyjających warunkach.

Regały wysokiego składowania to rewelacyjna metoda magazynowania takich produktów jak: elementy odlewnicze, arkusze blach, formy do pras, stalowe płyty, czy kręgi stali. Ze względu na niestandardowe kształty i wymiary tych produktów, ich dokładne zabezpieczenie wymaga odpowiednich środków, a regały wysokiego składowania nadają się wręcz idealnie do tego zadania.

Jedną z firm oferującą regały wspornikowe jest Logi-max. Zapraszamy do zapoznania się ofertą rozwiązań dla magazynów.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This