Katagoria: Logistyka i Transport, opublikowano: 14 lipca 2015


Jak skutecznie zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią?

Jak skutecznie zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią?

Firmy kurierskie, transportowe lub przeprowadzkowe na terenie Polski mają codziennie do czynienia z dziesiątkami tysięcy paczek. Znajdują się w nich różnego rodzaju rzeczy, w tym delikatne, wymagające dodatkowego zabezpieczenia. Jeśli paczka wysyłana jest w dłuższą drogę, np. do któregoś z państw UE to jest narażona na działanie chociażby wilgoci. To istotny problem dla firm, które odpowiadają za ładunek.

Wspominaliśmy o tym, jak ważny jest wybór odpowiedniej firmy od przeprowadzek lub taxi bagażowego. Na to, czy powinniśmy wybrać akurat daną firmę ma wpływ między innymi to, jakim samochodem do transportu dysponuje. Profesjonalne ekipy są wyposażone między innymi w pojazdy klimatyzowane, w których nie występuje wilgoć.

 

Jeżeli organizujemy międzynarodowy transport paczek, bądźmy świadomi faktu, że firmy kurierskie lub transportowe najczęściej nie dysponują fachowym taborem. Dodatkowo błędy mogą się pojawić w sortowniach, gdzie pakowanie jest mechaniczne. Dlatego, aby być pewnym, że paczka dotrze do adresata nienaruszona, sami zadbajmy o jej odpowiednie zabezpieczenie, już w domu.

Podstawą dobre opakowanie

Jeśli decydujemy się na wysyłkę i wynajęcie taxi bagażowego, zadbajmy we własnym zakresie o opakowanie. Choć wykonawcy bardzo często oferują darmowe kartony, warto ponieść dodatkowy koszt i zakupić materiały pakujące, które mają odpowiednią trwałość i odporność na rozerwanie. Chodzi tu przede wszystkim o profesjonalne pudła kartonowe, folię zwykłą i bąbelkową, wypełnienia kartonów (np. styropianowe), a także taśmy.

 

Pamiętajmy, że mocny karton jest gwarantem tego, że przesyłka nie będzie uszkodzona. Karton powinien być mocny, sztywny i odporny na wgniecenia oraz rozerwanie. Do transportowania cięższych i bardziej delikatnych rzeczy powinniśmy kupić nowy karton. Taki zabrany ze sklepu lub używany wielokrotnie nie będzie dobrym wyjściem. Najlepiej w tym przypadku zapytać o radę fachowca.

Dodatkowe zabezpieczenie

Dobrym i praktycznym wyjściem jest dodatkowe zabezpieczenie paczki przed oddaniem firmie od taxi bagażowego lub kurierskiej. Gdy pakujemy rzeczy szklane, książki, ubrania lub inne delikatne przedmioty, rozważnym krokiem jest ich dodatkowe zapakowanie chociażby w foliowe reklamówki i owinięcie całości folią – zwykłą lub bąbelkową. W ten sposób ochronimy przesyłkę przed wilgocią lub zalaniem.

 

Kolejną metodą jest wykorzystanie specjalnych wypełnień do kartonów. Dobrze sprawują się tu wypełnienia styropianowe, które są dość odporne na działanie niekorzystnych warunków, np. chodzi tu o zmianę temperatury.

 

Jeśli zastosujemy tych kilka prostych wskazówek, będziemy spokojniejsi i pewniejsi, że to, co wysyłamy nie zostanie zniszczone.

 

To, jak pakujemy też ma znaczenie

 

Aby uchronić przesyłkę przed wilgocią warto ją pakować z rozsądkiem. Podstawowym błędem jest brak dopasowania wielkości kartonu do wielkości przesyłki. Musimy wybierać kartony, które są zbliżone rozmiarami do tego, co pakujemy. Zaoszczędzi to kłopotów oraz miejsca. Duża wolna przestrzeń w kartonie spowoduje, że przedmiot będzie się przemieszczał i może zostać uszkodzony.

 

Nie powinniśmy też stosować wszelkiego rodzaju papierów oraz tektur, jako wypełnienia. Nie jest to praktyczne rozwiązanie, a dodatkowo takie wypełnienia dość mocno chłoną wilgoć. Lepiej zastosować folię bąbelkową, która doskonale chroni ładunek.

 

Źródło

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This