Katagoria: Logistyka i Transport


transport-ponadgabarytowy-3

Czym jest transport ponadgabarytowy?

Firmy oferujące transport towarów i materiałów zwykle bez problemu mogą załadować je na samochód ciężarowy. Czasami jednak mogą się zdarzyć zlecenia mniej klasyczne, czyli te, które nazwiemy ponadgabarytowymi. Na szczęście ilość wykwalifikowanych kierowców pozwala na sprawne i bezpieczne realizowanie każdego zamówienia i dowiezienia go na czas w konkretne miejsce. Na czym polega ten rodzaj transportu, czym się go wykonuje i kiedy będzie najbardziej praktyczny? Przyjrzyjmy się tej kwestii.

pasy-transportowe-i-pasy-z-napinaczem

Pasy do transportu z napinaczem

W dobie globalizacji, w tym otworzenia granic państw na swobodny przepływ towarów i usług, segment transportu wciąż się rozrasta. Obecnie prym wiedzie transport drogowy, ze względu na czas i wygodę zarządzania z punktu widzenia spedycyjno-logistycznego.

tanie-wygodne-nadawanie-paczek

Nadawanie paczek może być tanie i wygodne

Obecnie coraz więcej osób korzysta z przesyłek kurierskich. Dlaczego? To po prostu niesamowita wygoda. Nie tylko ze względu na komfort usługi kurierskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ogromie ważną sprawą jest też fakt, że na takich przesyłkach można naprawdę wiele zaoszczędzić.

LKW-Fahrer whrend der Fahrt (Cockpit)

Specyficzne ładunki – międzynarodowy transport towarów w temperaturze kontrolowanej

Niektóre towary wymagają szczególnych warunków przechowywania i transportu. Przede wszystkim temperatura powietrza musi być utrzymywana na odpowiednim poziomie. Dotyczy to żywności, ale również leków, kwiatów czy nawet pewnych urządzeń elektronicznych. W celu bezproblemowego przewozu potrzebny jest wyspecjalizowany tabor.

Infis_Truck_Communicator

Zalety systemów AVL Infis

Usługi AVL zyskują coraz większą popularność. Ich przydatność dostrzega rząd, który 31 lipca w nowelizacji ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów zapowiedział konieczność rejestracji danych geolokalizacyjnych dla przewoźników tzw. towarów wrażliwych. Korzyści dostrzega także coraz większa liczba przedsiębiorstw oraz osób prywatnych. Dlatego też firmy takie jak Infis mają dobre perspektywy rozwoju.

regaly_wspornikowe_magazynowe_wozek_4-kierunkowy

Regały wysokiego składowania – co należy wiedzieć przed zakupem?

Każdy z przedsiębiorców poszukuje skutecznych sposobów na organizację posiadanej przestrzeni pracowniczej oraz skuteczne magazynowanie składowanych produktów. Aby osiągnąć kompromis między wykorzystaniem przestrzeni a ilością oraz przede wszystkim bezpieczeństwem towaru warto zainwestować w profesjonalne regały wysokiego składowania.

inelo-baner-min

Soft, który zmienia oblicze transportu

Zarządzanie flotą pojazdów ciężarowych nie należy do łatwych zadań. Jednak przy użyciu nowoczesnych metod, w tym stosownego oprogramowania, czynność ta staje się znacznie łatwiejsza i pozwala na bieżąco kontrolować wiele ważnych aspektów w przedsiębiorstwie, na które należy zwracać szczególną uwagę.

pallet-1665472_1280

Typy wózków paletowych

Podczas transportu na niewielkich odległościach, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, często wykorzystywane są wózki paletowe znane także jako paleciaki. Najtańsze i najprostsze z nich napędzane są siłą mięśni – jedynie system hydrauliczny służący do podnoszenia i opuszczania palet odciąża pracownika. Dlatego też coraz częściej w sklepach, fabrykach i magazynach wykorzystuje się paleciaki akumulatorowe – gwarantując wyższy komfort pracy, pozwalają także na transport towarów o większej masie i na dłuższe odległości.

t2

Ewidencja czasu pracy kierowców

Rozliczanie czasu pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy. W przypadku stałego miejsca pracy i pełnego wymiaru przypadającego na 8 godzin na dobę, rozliczenie czasu pracy jest formalnością i nie wiąże się z żadnymi utrudnieniami. Ewidencja pracy kierowców, to bardziej skomplikowana sprawa.

Truck Driver

Transport HDS wymaga dodatkowych uprawnień

Tradycyjny rozładunek wielu towarów bywa męczący i czasochłonny. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na przewóz towarów transportem z HDS (Hydraulicznym Dźwigiem Samochodowym). Wystarczy wynająć odpowiednią firmę, poszerzyć tabor lub przerobić samochody dostawcze. Trzeba jednak zaznaczyć, że obsługa takiego pojazdu wymaga także dodatkowych uprawnień.

renault_trucks_t_itoy_1

Wyliczamy składkę AC. Jakie dokumenty będą nam niezbędne?

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych szczególne miejsce zajmuje ubezpieczenie AC, nazywane również autocasco. Jest to ubezpieczenie nieobowiązkowe dla właścicieli pojazdów mechanicznych, ale gwarantujące bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem i nie tylko.   Chcąc wyliczyć składkę na AC będziemy potrzebować pewnych dokumentów. Jakich? Odpowiedzialność ubezpieczyciela w AC Jako że ubezpieczenie AC jest dobrowolne, firmy ubezpieczeniowe (sprawdź AC w Liberty […]

Schemat_2

Skuteczny monitoring pojazdów i towarów

Monitoring trasy przejazdu samochodu, możliwość kontroli jego aktualnej pozycji, ale także zużycia paliwa czy prędkości, z jaką się porusza, to tylko niektóre funkcje, które daje właścicielom firm logistycznych, kurierskich czy transportowych zakup lokalizatorów GPS i dostęp do systemu GPSTrace. Rozwiązania te pozwalają także na ochronę cennych przesyłek, a w przypadku ich kradzieży na szybkie zlokalizowanie […]

Strona 1 z 5512345...102030...Ostatnia »