Katagoria: Leasing i wynajem, opublikowano: 12 lipca 2016


10 cech dobrze zorganizowanej firmy przewozowej

10 cech dobrze zorganizowanej firmy przewozowej

Potrzebujemy autokaru do przewiezienia gości weselnych, organizujemy wycieczkę dla szkoły albo po prostu mamy dużo przyjaciół, z którymi chcemy się wybrać na koncert w Berlinie. Jak się za to zabrać? Wynajmijmy odpowiedzialną firmę przewozową, której referencje i kwalifikacje pozwolą nam ze spokojną głową oglądać krajobrazy w trakcie wycieczki.

 

Każda szanująca się firma przewozowa, dba o to, by móc przedstawić potencjalnemu klientowi rzetelne dowody swoich kwalifikacji i zapewnić go o profesjonalnym wykonywaniu usług. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wśród wielu ofert na rynku ciężko jest znaleźć tę jedyną, z którą będziemy czuć się bezpiecznie, dlatego poopowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania dobrej firmy przewozowej oraz jakie cechy powinna mieć, radzą specjaliści firmy Active Trans.

 

Dobra firma przewozowa a prawo

Zawsze, ale to zawsze, sprawdzajmy, jak wygląda sytuacja firmy przewozowej w świetle prawa. Pozwoli nam to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i chronić siebie oraz swoje mienie.

Umowa – każda, działająca legalnie firma transportowa podpisuje z nami umowę na wykonanie swoich usług. Jeżeli firma, której usługi znaleźliśmy, nie oferuje, nie chce albo unika podpisania stosownego dokumentu, robimy w tył zwrot i uciekamy jak najdalej.

Gdy dochodzi zaś do podpisania dokumentu, sprawdźmy dokładnie, co zawiera umowa, czy dane się zgadzają, a wszystkie punkty i paragrafy są dla nas jasne i zrozumiałe.

Podpisanie umowy stanowi o zawarciu pewnej współpracy, a legalizacja tego układu pozwala w razie, np. zagubienia bagażu albo dużego opóźnienia z winy firmy, do dochodzenia swoich praw.

Licencje – posiadanie wymaganych przez prawo licencji to podstawa. Każda rzetelna firma przewozowa posiada takowe i chętnie się nimi chwali. Odpowiednie licencje na przewozy krajowe i międzynarodowe posiadane przez firmę przewozową stanowią dla klienta bardzo ważną informację o niekaralności, gdyż przy ubieganiu się o licencję koniecznym jest wyciąg z Krajowego Rejestru Karnego. Tak samo dzieje się w przypadku zatrudniania kierowców – każdy z nich jest zobowiązany dostarczyć taki dokument.

Pracownicy – wykwalifikowana i odpowiedzialna obsługa to więcej niż dużo. Warto sprawdzić, jakie referencje mają kierowcy wybranej firmy przewozowej, czy posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania pojazdami, czy są punktualni i profesjonalni. Warto zasięgnąć języka u znajomych i sprawdzić co „się mówi na mieście”.

buses in car park

 

Flota firmy przewozowej, czyli czym jedziemy

Sprawność techniczna – czy flota wybranego przez nas przewoźnika bezproblemowo przechodzi wszystkie badania techniczne? Czy jest zadbana? Sprawdźmy to koniecznie! Szanująca się firma przewozowa nieprzerwanie dba, by jej pojazdy były w doskonałym stanie technicznym, co zapewni bezpieczne i bezawaryjne trasy.

Autokary – w zależności od rodzaju przewozu, potrzebujemy różnych pojazdów. Zorientujmy się, co ma do zaoferowania wybrana przez nas firma przewozowa. W końcu istotnym jest, aby dopasować ładowność pojazdu do potrzeb klienta.

Inne pojazdy – czy firma przewozowa oprócz dużych autokarów zajmuje się również przewozami innego rodzaju pojazdami? Może się okazać, że w naszym przypadku nawet skromniejszy autokar jest jednak za duży, a bus byłby idealny. Warto mieć to na uwadze.

Czystość – zajrzyjmy do autokaru. Jedno spojrzenie i pociągnięcie nosem może nam wiele powiedzieć o firmie przewozowej. Czy autokar jest regularnie sprzątany i jak wygląda tapicerka oraz to, jaki zapach unosi się we wnętrzu, to niewątpliwa wizytówka. Niech będzie dobra.

przewozy-autokarowe

Organizacja firmy przewozowej

Punktualność – czym jest wycieczka spóźniona o 3 godziny? Katastrofą! Dlatego dobry przewoźnik powinien dosłownie chodzić jak w zegarku. Tym szwajcarskim.

Uczynność – czyli najprościej mówiąc, cierpliwość i chęć odpowiadania na pytania klienta. Zrozumiałym jest, że podczas wybierania się w daleką trasę bądź organizowania wyjazdu (np. pracowniczego lub szkolnego) w głowie rodzi się milion pytań, na które odpowiedź nie jest oczywista. Pomoc pracowników firmy transportowej gra tutaj istotną rolę i pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości oraz uspokoić klienta.

Profesjonalizm – to zapewnienie spokoju ducha. Jeżeli wiemy i jesteśmy pewni, że wybrana przez nas firma przewozowa spełnia wszystkie podane wyżej kryteria, możemy być pewni, że jest profesjonalnym przewoźnikiem i nie zawiedzie nas na żadnym polu.

Wybierając firmę przewozową, zastanówmy się na tymi kryteriami i zdefiniujmy swoje potrzeby. Wybierając się w drogę, trzeba wiedzieć, dokąd ona prowadzi i czego się spodziewać. Wielu kłopotów oszczędzimy sobie, wybierając rzetelnego przewoźnika.

Jeśli masz pytania specjaliści z Active Trans chętnie na nie odpowiedzą.

activetrans.eu
ul. Krasiczyńska 5/30
03-379 Warszawa
tel.: 519 387 288
e-mail: transportrowerowy@gmail.com

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This