Katagoria: Karty paliwowe, opublikowano: 07 lipca 2016


Od Chin po Portugalię z jedną kartą

Od Chin po Portugalię z jedną kartą

Artykuł z numeru: TRUCKauto 2016/3-4
Przeczytaj on-line

 

ARIS specjalizuje się w kartach dla przewoźników międzynarodowych. Oprócz możliwości regulowania rachunków za paliwo, karta ARIS jest uniwersalnym narzędziem płatniczym za szeroki wachlarz usług.

 

Cechą charakterystyczną tej karty jest ogromny zasięg. Możną nią płacić za paliwo nawet w tak dalekich krajach, jak Tadżikistan, Uzbekistan i Kirgistan. Aris otwiera stacje wszędzie tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie. Wystarczy zgłosić swoje potrzeby oraz określić obroty firmy. Wówczas Aris zapewni możliwość tankowania kartą tam, gdzie przewoźnikowi to najbardziej odpowiada.

Firma posiada szeroką sieć stacji w Unii Europejskiej, Białorusi, na Ukrainie, w Rosji i innych krajach (pełna lista na www.aricard.com). W Polsce i na Litwie oferuje tankowanie w oparciu o ceny hurtowe. W krajach unii emitent wprowadził atrakcyjne rabaty, ustalane indywidualnie z użytkownikiem. Dla wielu z nich, z dostawcami, negocjowane są specjalne warunki, zbliżone do cen hurtowych.

 

Jasne zasady

Karty paliwowe Aris wydawane są bezpłatnie, bez prowizji za korzystanie. Załączniki do faktur pokazują wszystkie przeliczniki i kursy walut (stosowane są tylko kursy banków narodowych) bez ukrytych kursów komercyjnych lub utajonych prowizji.

Dzięki karcie Aris, można opłacić wszelkie myta oraz opłaty drogowe, kolejowe, promowe, czy przez mosty. Firma zapewnia zwrot VAT z krajów całej UE od wszystkich transakcji, na trzy sposoby – fakturowanie „netto”, finansowany zwrot VAT oraz zwykły zwrot w trybie urzędowym. Stawki za zwrot podatku dopasowywane są do obrotów klienta, a ich wysokość ustalana indywidualnie. VAT zwracany jest także z faktur obcych. Aris przeprowadza analizę dokumentacji zgromadzonej przez klienta i doradza, jak lepiej zorganizować zakupy, aby maksymalnie wykorzystać możliwości zwrotu podatku.

 

Aris Mastercard – nowy rodzaj karty

Daje ona możliwość płacenia za dowolne towary wszędzie tam, gdzie są terminale bankowe oraz wypłacania gotówki w dowolnym kraju. Jest ona powiązana z systemem e-bankowości i daje możliwość swobodnego przelewania środków pomiędzy kartami, jak również realizowania przelewów SEPA w cenie 1 euro za sztukę, niezależnie od kwoty.
Dla użytkowników, którzy mają problem ze znalezieniem wiarygodnego zleceniodawcy, Aris oferuje usługi również spedycyjne. Emitent zajmuje się także obsługą celną T1, przy przekraczaniu granicy UE na przejściach granicznych w Kuźnicy, Bobrownikach, Koroszczynie, Ubylince, Burachkach, Shumilkino czy Privałka. Oprócz T1, emitent oferuje zabezpieczenia celne (poręczenia jako alternatywa karnetu TIR) przy wjeździe do Unii Celnej BY-RU-KZ z UE. W imieniu użytkownika karty załatwiane są wszelkie formalności związane z T1 i zabezpieczeniami celnymi.

 

Bezpieczeństwo

Aris stale rozwija swoje systemy elektroniczne – każdy użytkownik ma dostęp do baz danych, w których na bieżąco może śledzić transakcje, ceny, statusy kart, ustanawiać limity na karty, czy blokować i odblokowywać je. Umożliwia również tankowanie bez karty, za pomocą identyfikacji SMS lub tak zwanej „wirtualnej karty”.

Cały system działa on-line, dzięki czemu każda transakcja jest weryfikowana i przesyłana do bazy w czasie rzeczywistym. Blokada karty następuje natychmiast po zgłoszeniu nadużycia. Właściciel firmy będzie poinformowany o każdym przypadku „dziwnych” transakcji – częste transakcje na jednej stacji, tankowania w bardzo bliskich odległościach w krótkim czasie, trzecie tankowanie w danym dniu itp. W takich sytuacjach karta jest blokowana do wyjaśnienia zaistniałych okoliczności. Stacje Aris są monitorowane – właściciele mogą poprosić o nagranie z tankowania samochodu, aby sprawdzić, czy paliwo nie zostało wlane do innego pojazdu lub innego pojemnika niż bak właściwego pojazdu.
Firma służy również pomocą prawną w przypadkach sporów z urzędami i służbami na terenie Rosji i Białorusi. W tym celu podpisano stosowne umowy o gotowości serwisowej z najlepszymi kancelariami w Rosji, specjalizującymi się w sprawach związanych z transportem drogowym. Co ważne, w każdej chwili można się skontaktować z firmą przez osobistego opiekuna, biuro lub nawet służbę całodobowej obsługi.

Opr. AM

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This