Katagoria: Karty paliwowe, opublikowano: 07 lipca 2016


DKV na wszystkich autostradach w Polsce

DKV na wszystkich  autostradach w Polsce

Artykuł z numeru: TRUCKauto 2016/3-4
Przeczytaj on-line

 

DKV. Początek roku 2016 r. to symboliczny czas. Autostrada A4 dołączyła do dróg, które można opłacać kartą DKV. Tym samym partnerzy DKV mogą korzystać ze wsparcia DKV na wszystkich płatnych drogach w Polsce.

 

Do tego mają do dyspozycji najszerszą sieć stacji paliw w naszym kraju dostępną przy pomocy jednej karty paliwowej, liczącą 3967 lokalizacji.

Opłaty drogowe z DKV to dużo więcej niż rozliczenia kartą w punktach poboru. Wszędzie tam, gdzie to możliwe, w Polsce i w Europie, klienci DKV korzystają z automatycznego naliczania myta przez urządzenia pokładowe, np. viaTOLL czy DKV Box. Dzięki temu nie muszą zatrzymywać się w punktach opłat. Każda płatność jest natychmiast rejestrowana on-line w systemie rozliczeń DKV, dzięki temu można dowolnie analizować wydatki – w podziale na odcinki, daty, pojazdy, rodzaje dróg czy kraje. Wszystko dostępne on-line z poziomu komórki czy komputera, wystarczy kilka kliknięć. Wiele rodzajów płatności i systemów w jednym miejscu.

W Polsce DKV należy do bardzo wąskiego grona operatorów kart, którzy oferują rozliczenia zarówno w systemie viaTOLL, jak i na autostradach A1, A2 i A4. DKV wyróżnia fakt, że nigdy nie pobierana jest opłata z góry. Za wszystkie wydatki drogowe, czy to w systemie pre-paid czy post-paid, korzystający płaci na podstawie faktury z długim terminem płatności. Jest to więc, de facto, najtańszy kredyt, z jakiego korzystają na co dzień firmy transportowe.
Trzecią ważną zaletą korzystania z DKV jest uniwersalne zastosowanie karty za granicą. Ta sama karta umożliwia tankowanie paliwa na blisko 40 000 stacji dowolnych marek w Europie. DKV Card jest też najbardziej wszechstronna, jeśli chodzi o rozliczenia w zagranicznych systemach opłat drogowych – operator dba o to, aby zawsze być pierwszą niezależną kartą, która akceptowana jest w danym kraju bądź systemie. W 2015 r. DKV weszła z usługami na rynek rosyjski i białoruski, w tym roku towarzyszy debiutowi systemu w Belgii. Proponuje też wszystkie najnowsze rozwiązania, które wprowadzają lokalni operatorzy, dziś są to np. płatności z Słowenii w systemie post-paid.

Karta DKV jest zatem połączeniem najszerszej możliwej funkcjonalności z dobrymi cenami. Z racji na dużą skalę działania operator ma wynegocjowane maksymalne poziomy zniżek u operatorów opłat drogowych, zniżki w 100 proc. przenosi na partnerów. Stara się także, aby ceny diesla kupowanego na kartę były jak najniższe. Z jednej strony udziela rabatów, które często są na poziomie stawek hurtowych. Z drugiej, każdy klient DKV może bez zapowiedzi tankować na stacjach sieci Bottom Up (wybrane stacje prywatne na terenie Polski, Austrii i Węgier), gdzie cena jest średnio 40 groszy niższa niż na dystrybutorze.

Michał Bałakier,
dyrektor zarządzający DKV Euro Service Polska

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This