Katagoria: Ciekawostki, opublikowano: 25 kwietnia 2017


Jak nie przepłacać za parkowanie przy lotnisku?

Jak nie przepłacać za parkowanie przy lotnisku?

Na większość lotnisk w Polsce możemy bez problemu dostać się komunikacją publiczną, a także taksówkami. Nie każdemu jednak w pełni odpowiada taka forma dojazdu. W takim przypadku możemy skorzystać z własnego samochodu i zaparkować go przy porcie lotniczym. Jak znaleźć najtańszą ofertę parkingową?

 

Gdy chcesz zdecydować się na dojazd autem na lotnisko i zostawić pojazd aż do czasu powrotu, w takim przypadku musisz liczyć się z dodatkowymi wydatkami. Na szczęście, stawki nie są liczone tak samo, jak w przypadku postojów krótkoterminowych, ponieważ wtedy opłata miałaby zaporową wysokość. Wtedy korzystamy z parkingów długoterminowych, które znajdują się zarówno pod chmurką, jak i specjalnie przygotowanych do tego celu obiektach wielopoziomowych.

 

Oficjalne parkingi kosztują najwięcej

Praktycznie przy każdym lotnisku znajduje się oficjalny parking, którego główną zaletą jest to, że jest bardzo blisko terminala. Niestety, ceny nie są już tak zachęcające, ponieważ jedna godzina parkowania może kosztować nawet 10 złotych. Gdy będziemy chcieli zostawić auto na dłużej, wtedy, w taryfie długoterminowej, koszty będą wynosiły około 50 złotych na dzień i nawet 200 złotych za tydzień.

W związku z tak wysokimi cenami coraz większym zainteresowaniem cieszą się parkingi nieoficjalne – prywatne, które położone są nieco dalej od terminala, ale za to oferują transfery bez dodatkowych opłat. Wtedy jedna godzina to około 2-3 złotych, natomiast za cały tydzień zapłacimy około 45-70 złotych. Koszty parkowania są wobec tego znacznie niższe niż w przypadku parkingów oficjalnych.

 

Co z bezpieczeństwem?

Wiele osób, które chcą zostawić auto na parkingu przy lotnisku, zastanawia się, czy to bezpieczna usługa. Zasadniczo tak, ale pamiętajmy o tym, aby wybrać dobry obiekt. Prywatne parkingi często kładą nacisk na bezpieczeństwo – są ogrodzone, monitorowane i chronione 24 godziny na dobę. W przypadku parkingów oficjalnych wszystko zależy już od ich typu. Parkingi terenowe mogą nie mieć pełnego monitoringu czy ochrony.

Podsumowując, jeżeli interesuje cię tani parking przy lotnisku, który zapewni ci bezpieczeństwo, warto sprawdzać przede wszystkim oferty prywatne. Dzięki nim możemy nie tylko zaparkować tanio, ale również skorzystać z dodatkowych usług i udogodnień.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This