Katagoria: archiwum 2015, opublikowano: 12 stycznia 2016


TRUCKauto 2015/19-24


 

Spis treści:

Opony
TireInteractive App_4

Continental uruchomił TireInteractive – aplikację na ipady przeznaczoną dla klientów OEM w sektorze pojazdów użytkowych.

 
54526e415c7e6Conti_Scandinavia_Specific_winter_tires_for_safe_freight_transportation

Europejskie przepisy, dotyczące zimowego wyposażenia samochodów ciężarowych i autobusów, podlegają ciągłym zmianom. Dlatego ważne jest, by przed rozpoczęciem sezonu kierowcy samochodów ciężarowych zapoznali się z instrukcjami dla każdego z krajów, które zamierzamy odwiedzić w ciągu najbliższych miesięcy.

 
Technika
b

Fuso Canter Eco Hybrid, jedyny na świecie seryjnie produkowany hybrydowy lekki samochód ciężarowy, wjechał na polskie drogi. Pierwszym w kraju użytkownikiem tego ekologicznego pojazdu jest pionier innowacji w zakresie dystrybucji – sieć sklepów Biedronka. Rocznie jej flota pokonuje odległość ponad 100 milionów kilometrów.

 
01-Mercedes-Benz-Fahrzeuge-Transporter-20-Jahre-Sprinter-1180x686

Mercedes-Benz Sprinter – światowy numer 1 wśród aut użytkowych – świętuje 20. urodziny. Z tej okazji w fabryce modelu w Düsseldorfie zebrało się ponad 250 gości, aby zdmuchnąć świeczki na urodzinowym torcie. Od chwili uruchomienia produkcji w 1995 r. Sprinter znalazł ponad 2,9 mln nabywców w ponad 130 krajach.

 
KRONE_Presseworkshop_DPD_079

W ramach warsztatów prasowych, poświęconych logistycznym wyzwaniom handlu on-line, w jednym z magazynów DPD Zeitfracht w Raunheim, niedaleko Frankfurtu, Krone przedstawiło m. in. zabudowę na mniejszym pojeździe.

 
Testy
Efficiency Run - DB Schenker

Korzystając z dostępnych na rynku technologii, zużycie paliwa nowoczesnej ciężarówki, a co za tym idzie, również jej emisję dwutlenku węgla, można zmniejszyć o dwucyfrowy wskaźnik procentowy. Taki wniosek płynie z testów drogowych, których wyniki zaprezentowała firma Daimler Trucks.

 
Polityka i stowarzyszenia
DSC_0012

W Polsce brakuje kierowców zawodowych – to główny problem, który już teraz jest bardzo dotkliwy. Rozwiązaniem tego problemu mogą być… cudzoziemcy. Trzeba jednak dopełnić wszelkich formalności, aby móc zatrudnić pracownika spoza UE.

 
Rynek
pr-2015-08-11-conpletely-sustainable-image-2

Continental i Schmitz Cargobull zacieśniają swoją 30-letnią współpracę, wprowadzając oponę Conti Hybrid HT3 jako standardowe ogumienie do naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych produkowanych przez jednego z największych producentów.

 
Bridgestone Stargard  (18)

Bridgestone zakończył rozbudowę fabryki opon w Stargardzie Szczecińskim. Efektem wartej 120 mln euro inwestycji jest zwiększenie produkcji do 3600 opon dziennie, uruchomienie nowej linii do produkcji 1700 pasów bieżnika na dobę i stworzenie 170 nowych miejsc pracy.

 
DSC_0154

Czwarte w Europie Centrum Pojazdów Używanych OK Trucks Iveco zostało otwarte w Nadarzynie pod Warszawą. Na terenie o powierzchni 15 tys. mkw. zorganizowano ogromny plac pokazowy, budynek szkoleniowo-biurowy oraz ekspozycję 290 używanych pojazdów.

 
Targi
_DSC0797

Tegoroczne październikowe targi autobusów w Kortrijk zdominowane zostały przez autobusy turystyczne. Wystawa w Belgii była także miejscem premier nowych modeli.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This