Katagoria: Logistyka i Transport


pasy-transportowe-i-pasy-z-napinaczem

Pasy do transportu z napinaczem

W dobie globalizacji, w tym otworzenia granic państw na swobodny przepływ towarów i usług, segment transportu wciąż się rozrasta. Obecnie prym wiedzie transport drogowy, ze względu na czas i wygodę zarządzania z punktu widzenia spedycyjno-logistycznego.

tanie-wygodne-nadawanie-paczek

Nadawanie paczek może być tanie i wygodne

Obecnie coraz więcej osób korzysta z przesyłek kurierskich. Dlaczego? To po prostu niesamowita wygoda. Nie tylko ze względu na komfort usługi kurierskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ogromie ważną sprawą jest też fakt, że na takich przesyłkach można naprawdę wiele zaoszczędzić.

LKW-Fahrer whrend der Fahrt (Cockpit)

Specyficzne ładunki – międzynarodowy transport towarów w temperaturze kontrolowanej

Niektóre towary wymagają szczególnych warunków przechowywania i transportu. Przede wszystkim temperatura powietrza musi być utrzymywana na odpowiednim poziomie. Dotyczy to żywności, ale również leków, kwiatów czy nawet pewnych urządzeń elektronicznych. W celu bezproblemowego przewozu potrzebny jest wyspecjalizowany tabor.

Infis_Truck_Communicator

Zalety systemów AVL Infis

Usługi AVL zyskują coraz większą popularność. Ich przydatność dostrzega rząd, który 31 lipca w nowelizacji ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów zapowiedział konieczność rejestracji danych geolokalizacyjnych dla przewoźników tzw. towarów wrażliwych. Korzyści dostrzega także coraz większa liczba przedsiębiorstw oraz osób prywatnych. Dlatego też firmy takie jak Infis mają dobre perspektywy rozwoju.

road-237384_1920

Zdalny odczyt plików DDD z karty kierowcy i pamięci masowej tachografu

Obowiązkiem każdego przewoźnika drogowego, który posiada w swojej flocie pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, jest sczytywanie danych o aktywności kierowcy. Takie dane nadające się do odczytania są rejestrowane tylko w tachografach cyfrowych.

gbox-system

Jak działa system GBOX®Assist?

Lokalizator GBOX® to serce całego systemu, służące do monitorowania pojazdów przy wykorzystaniu satelitarnego systemu pozycjonowania GPS.

regaly_wspornikowe_magazynowe_wozek_4-kierunkowy

Regały wysokiego składowania – co należy wiedzieć przed zakupem?

Każdy z przedsiębiorców poszukuje skutecznych sposobów na organizację posiadanej przestrzeni pracowniczej oraz skuteczne magazynowanie składowanych produktów. Aby osiągnąć kompromis między wykorzystaniem przestrzeni a ilością oraz przede wszystkim bezpieczeństwem towaru warto zainwestować w profesjonalne regały wysokiego składowania.

auto-do-wynajecia

Wynajem pojazdów – jakie pojazdy można wynajmować i dlaczego warto?

Wynajem pojazdów obecnie jest bardzo popularny. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tego typu usług. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Zatem jakie pojazdy możemy wynajmować i czy rzeczywiście warto się na to zdecydować?

nissan-885309_1280

Oszczędzaj na polisie OC z kalkulatorem ubezpieczeń!

Kolejna składka za OC samochodu poważnie nadszarpuje Twój domowy budżet? Ubezpieczenie w ramach odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, a jego brak grozi poważnymi konsekwencjami karnymi. Wcale nie musisz jednak przepłacać za polisę. Wystarczy, że dokładnie przeanalizujesz rynek i popiszesz umowę z firmą ubezpieczeniową, która zaoferuje Ci najkorzystniejsze warunki.

pexels-photo-230966

Jak nie przepłacać za parkowanie przy lotnisku?

Na większość lotnisk w Polsce możemy bez problemu dostać się komunikacją publiczną, a także taksówkami. Nie każdemu jednak w pełni odpowiada taka forma dojazdu. W takim przypadku możemy skorzystać z własnego samochodu i zaparkować go przy porcie lotniczym. Jak znaleźć najtańszą ofertę parkingową?

drager-3820-01

Kierowco, kup alkomat!

Jest wiele zalet posiadania własnego alkomatu – największą z nich jest możliwość zadbania o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz innych uczestników ruchu. Własny alkomat może uchronić Cię przed karą, bo w porę powie Ci, abyś nie wsiadał jeszcze za kierownicę.

tak-holowanie-0

Samochód, nie chce ruszyć – co robić?

Może Twój samochód, już od pewnego czasu nie jest taki, że wsiadasz do niego pewnie i nie mając obaw, że nie dojedziesz pod wskazane miejsce. To wszystko dlatego, że jest już całkiem wysłużony i w każdej chwili może okazać się, że kolejna część zostanie mocno wyeksploatowana. Nie ma z tym żadnego problemu, jeżeli wiesz o tym przed podróżą. Co jednak robić, gdy taka przygoda zdarzy Ci się na trasie?

Strona 1 z 29212345...102030...Ostatnia »