Katagoria: Porady, opublikowano: 02 września 2008


Nowa gama VOLVO na IAA

Nowa gama VOLVO na IAA

Głównym elementem stoiska Volvo Trucks będzie nowa gama samochodów ciężarowych Volvo. Przy projektowaniu nowej gamy pojazdów, Volvo Trucks skoncentrowało się na optymalizacji otoczenia kierowcy i wprowadzeniu najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa.
Volvo FM z silnikiem 11-litrowym. Wychodząc naprzeciw szczególnym potrzebom występującym w transporcie ładunków ciekłych i sypkich luzem oraz w innych zastosowaniach, w których zasadnicze znaczenie ma mała masa własna pojazdu. Volvo wprowadza na rynek ciągniki siodłowe Volvo FM 4×2 i 6×2 z silnikiem 11-litrowym. Nowa jednostka napędowa D11B, która zostanie pokazana na wystawie, jest o około 140 kg lżejsza od silnika D13. Dla klientów oznacza to dużą ładowność pojazdu, a jednocześnie doskonałe osiągi silnika i niskie zużycie paliwa. Volvo FM z silnikiem 11-litrowym jest wyposażone w skrzynię biegów I-Shift i jedyną w swoim rodzaju nową kabinę LXL.
I-Sync dla transportu miejskiego. Z myślą o transporcie miejskim i regionalnym Volvo Trucks wprowadza do swojej oferty Volvo I-Sync ,nowoczesną zautomatyzowaną skrzynię biegów, przeznaczoną dla pojazdów dystrybucyjnych Volvo FL. Dzięki ograniczeniu potrzeby ręcznej zmiany przełożeń, nowa skrzynia biegów znacznie zwiększa komfort i przyjemność prowadzenia samochodu ciężarowego w mieście i obszarach o dużym natężeniu ruchu drogowego. Ułatwia także kierowcy koncentrowanie się na obserwacji sytuacji na drodze. Skrzynia biegów będzie prezentowana na stoisku.
Wyższy poziom komfortu. Kabina nowego Volvo FH charakteryzuje się całkowicie przeprojektowanym wnętrzem, zapewniającym większą wygodę podczas pracy i większy komfort wypoczynku w luksusowych warunkach. Jest nie tylko bardziej przestronna, ale także oferuje nowoczesne oświetlenie i więcej miejsca w schowkach oraz jest przygotowana do stosowania najnowocześniejszych systemów audiowizualnych.
Jednak nic nie może równać się z Volvo FH16. Każdy jego element jest wyjątkowy. Aby poczuć emocje, jakie wzbudza ten ekskluzywny samochód ciężarowy, goście wystawy będą mogli z bliska przyjrzeć się FH16 8×4 przeznaczonemu do transportu ciężkiego.

Opr. P. Mazur

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This