Katagoria: Porady, opublikowano: 02 września 2008


Mercedes: Actros III, król stoiska

Mercedes:  Actros III, król stoiska

Nowy model w stosunku do swego poprzednika posiada aż 37 udoskonaleń. Przy tym należy dodać, że auto jest seryjnie wyposażane w zautomatyzowaną skrzynię biegów PowerSchift II. Do napędu użyto sprawdzonych silników V6 oraz V8 o mocach od 320KM do 598 KM oczywiście wyposażonych w technologię SCR – BlueTec (SCR selektywna redukcja katalityczna), gwarantujących ekonomiczne zużycie paliwa, wysokie osiągi oraz niski poziom emisji szkodliwych związków.
Mercedes od lat pracuje nad podwyższeniem poziomu bezpieczeństwa. Actros jako jedyny na rynku będzie wyposażany w ABA aktywny asystent hamowania. Elektronicznie sterowane hamulce tarczowe, układ wspomagania ruszania pod górę, asystent pasa ruchu, aktywny tempomat, biksenonowe reflektory czy na koniec poduszka gazowa dla kierowcy z napinaczem pasa ,to możliwe i nie wszystkie elementy bezpieczeństwa czynnego oraz biernego wchodzące z kolei w skład dwóch fabrycznych pakietów bezpieczeństwa.
Co do stylistyki to projektanci nie ryzykowali eksperymentów. Zmiany mają raczej charakter kosmetyczny, idący w kierunku optymalizacji zużycia paliwa a nie zaś istotnych zmian stylistycznych, które w obecnej chwili dotyczą m.in. górnego spojlera, nowych lusterek, osłony przeciwsłonecznej, no i oczywiście kraty wlotu powietrza z wielką (podświetlaną !) gwiazdą.

Opr. P. Mazur

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This