Katagoria: Wystawy, opublikowano: 09 września 2014


Piękności na 10. „Master Truck”

Piękności na  10. „Master Truck”

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/15-16

 

IMG_1558

 

Płyta lotniska Aeroklubu Opolskiego i Autodromu Delta, jak co roku, były celem zlotu najpiękniejszych ciężarówek z całej Europy. Dopisała także pogoda na 10. jubileuszowym „Master Truck”. 

 

Tłumy fanów tuningu w najcięższym wydaniu mogły nacieszyć oczy najpiękniejszymi pojazdami na Starym Kontynencie. Skandynawię reprezentowali Finowie, a wśród nich rej wodziła… „Madonna”. Fińska ciężarówka to zwycięzca ubiegłorocznego zlotu Nordic Trophy, jednego z najbardziej prestiżowych w Europie. Pojazd wyszedł spod mistrzowskiej ręki Juhy Ristimaa, który od lat zbiera laury za perfekcyjnie przygotowane ciężarówki. „Madonna” odwiedziła opolski zlot po raz pierwszy, ale nie była to jedyna nowinka z Finlandii.

Z ciekawością przyglądaliśmy się Scanii „Birds on Wire” z firmy Sea Container Service oraz MAN „Sweet six six six” Marku Rio.

Dwa duńskie pojazdy, czyli „Joker” Henrika Hansena oraz Volvo „Pixar” Petera Nielsena na „Master Trucka” dotarły na kołach.

Warto też wspomnieć o samochodach z Niemiec, które zwracały uwagę pięknie wykończonymi wnętrzami kabin. Nie zabrakło też reprezentacji Czech i Słowacji. Zatem gościły na zlocie najnowsze pojazdy z warsztatu firmy Pakos, ozdobione motywami z filmów „Piraci z Karaibów” oraz „Szybcy i wściekli”. Obok nich prezentowały się DAF Laufer z firmy Alpe oraz Wild West z firmy Bukovczak.
Z Chorwacji do Opola przyjechała niezwykłej urody ciężarówka. Była to „Czerwona Róża”, która należy do firmy Klanatrans z Rijeki. Czy 10. zlot udał się? Oceńcie to sami dzięki fotorelacji…

 

AM

Fot. Adam Jankowski

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This