Katagoria: Master Truck, opublikowano: 05 lipca 2013


Fińsko-szwedzka ofensywa na Master Truck

Fińsko-szwedzka ofensywa na Master Truck

Gdzie można zobaczyć najpiękniejsze tuningowane ciężarówki? Tylko na Master Truck, który już po raz 9. odbędzie się w Opolu, w dniach 19 – 21 lipca 2013.

Szwedzi w natarciu. Szwecję godnie reprezentować będą jedne z najpiękniejszych skandynawskich, tuningowanych pojazdów. Pierwszy z nich to znana publiczności – imponująca Scania „Las Vegas”, należąca do firmy Pierr Hall’s Transport AB.
Natomiast drugi pojazd płynący promem z Nynäshamn to całkowita nowość na polskim zlocie – Scania „Indian” z firmy T Gahnes Akeri. Obydwa pojazdy są całkowicie zmodyfikowane w stosunku do fabrycznych pojazdów, jakimi były przed przemianą.
Scania ,,Las Vegas’’ jest ozdobiona w motywy inspirowane tym miastem oraz słynnym przebojem zespołu ZZ Top, którego postacie są namalowane na kabinie pojazdu. Wewnątrz ciężarówki króluje skóra, a całość tapicerki została wykonana w polskim warsztacie tuningowym firmy Repiński z Kościerzyny.
Scania Tudde Gahnes’a zachwyca odwzorowaniem, namalowanej na karoserii pojazdu, twarzy indiańskiej squaw, która wygląda jak żywa. Wewnątrz kabiny królują klimaty wprost z indiańskiego tipi – panują tam naturalna zamszowa skóra oraz lisie futra. Z głośników sączy się muzyka indiańskich fujarek. Najbardziej imponująca jest jednak błyszcząca niczym lustro zabudowa samowyładowcza oraz fakt, że na co dzień kierowca wozi pojazdem materiały budowlane. Szwedzkie pojazdy pojawią się na zlocie dzięki hojności firmy PKS Gdańsk-Oliwa, właściciela portalu przepraw promowych, który we współpracy i z przychylnością armatora Polferries, przeprawi obydwa pojazdy na polską ziemię, a po zlocie, z powrotem do domu.

Finowie wspierają Finów
Pośród przeprawianych pojazdów znajdą się asy tuningu ciężarowego – zdobywcy wiodących lokat na najważniejszych europejskich zlotach. Na dzień dzisiejszy swoją obecność organizatorom potwierdzili: Ristimaa Trucking, który zaprezentuje znaną już uczestnikom opolskiego zlotu Scanię „Tiger”. Jednak samochód przyjedzie tym razem w całym komplecie – wraz z pasującą do niego naczepą – tworzącym w całości imponujące dzieło sztuki. Z uprzejmości firmy Finnlines skorzysta także firma Karhuline, która zaprezentuje mroczną Scanię „Mörko”, która choć również znana uczestnikom zlotu, z pewnością zaskoczy nowymi detalami, które są własnoręcznie wykonywane przez właścicieli.
Całkowitymi nowościami na zlocie będą: Scania Skane Edition Tuomo Ericssona oraz Kenworth W900A Jussi Lopponena. Pochodząca z warsztatu mistrza Svempy Berghendala i jego firmy Svempas, pomarańczowa Scania, należy teraz do nowego właściciela, który jest szczęśliwym posiadaczem jednego z niewielu wyprodukowanych w tej limitowanej edycji pojazdów.
Natomiast kultowy amerykański truck, to prawdziwy majstersztyk. Jest to prawdziwy Show Truck – posiadający dokumenty na to, że nie jest przystosowany do transportowania dóbr – a mianowicie pisemny zakaz podczepiania naczepy. Zresztą ktokolwiek ujrzy siodło tego pojazdu, nie będzie miał najmniejszych wątpliwości co to tego, że pojazd służy wyłącznie do celów hobbystycznych.
Te i inne cacka, w tym najlepsze polskie i inne ciężarówki trzeba zobaczyć na żywo i będzie to możliwe jak zwykle w Opolu na zlocie Master Truck. Tym razem impreza zaplanowana jest w dniach 19-20-21 lipca 2013 na Autodromie Delta mieszczącym się na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem.
Opr. Redakcja 

Sciagnij caly artykul 

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This