Katagoria: Komentarz naczelnego, opublikowano: 04 kwietnia 2014


Zbigniew Witamborski: Po świnkach, czas na transport

Zbigniew Witamborski: Po świnkach, czas na transport

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/5-6

 

Zbyszek-zdjecie

 

Z niepokojem obserwuję sytuację na Wschodzie. Czy to tylko cisza przed burzą, czy też pierwsze symptomy tak długo oczekiwanego uspokojenia. Tylko, że za Ukrainę my płacimy rachunki.

 

Z początkiem kwietnia Rosjanie zamknęli granice dla naszej trzody chlewnej. Pretekst był nieistotny. Po tym ruchu Władimira Władymirowicza Putina rodzi się pytanie, nie czy, ale kiedy Rosjanie postawią szlaban dla naszego transportu?

Niestety nie mamy zbytnio środków, ani możliwości na skuteczną retorsję. Zablokować Kaliningrad, zamknąć im tranzyt przez Polskę? Być może, ale taka polityka prowadzi prostą drogą do otwartego konfliktu, a co najmniej wojenki podjazdowej, w której Rosjanie mają spore doświadczenie.

Niestety za ideę wolności i braterstwa przyjdzie nam słono zapłacić. Myślę, że „świński krok” Rosji to tylko jeden z pierwszych, nieprzyjaznych ruchów z długiej listy przygotowanej przez Kreml.

Nasi przewoźnicy, którzy jeździli do Rosji i dalej, już dziś muszą myśleć o nowych kierunkach. Niestety na pomoc naszego rządu w postaci rekompensat, raczej nie można liczyć. Miejmy tylko nadzieję, że sprawdzi się stare hasło, po małej parafrazie, „wiosna wasza, zima nasza”.

 

Zbigniew Witamborski
Redaktor naczelny TRUCK auto.pl 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This