Katagoria: Komentarz naczelnego, opublikowano: 11 lutego 2014


Zbigniew Witamborski: Cisza przed burzą?

Zbigniew Witamborski: Cisza przed  burzą?

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/1-2

 

Zbyszek-zdjecieZ pewnością wielu przewoźników z niepokojem patrzy na Wschód. Co się stanie z Ukrainą, gdy zgaśnie znicz olimpijski w Soczi?

 

W dzisiejszym świecie nic nie dzieje się bez przyczyny. Kijowski Majdan żyje tylko dzięki igrzyskom w Soczi. Co się stanie, gdy zgaśnie znicz w Soczi, to wie tylko prezydent Władimir Putin.

Niestety pat pt. Majdan w Kijowie może być rozwiązany metodą siłową. Destabilizacja sytuacji na Wschodzie może negatywnie odbić się na polskich firmach transportowych realizujących  zlecenia na Wschód. Takiego scenariusza nie można wykluczyć. Ewentualny konflikt za naszą wschodnią granicą może przynieść nie tylko dużą liczbę ofiar, ale także solidnie rozregulować rynek ekonomiczny w Europie i na świecie. Jednym z objawów będą szybujące ceny paliwa i szaleństwo na rynku walut.

Musimy zatem trzymać kciuki nie tylko za sportowców, ale i także za rozsądek polityków, aby ci rozwiązali konflikt na Ukrainie metodami pokojowymi. W przeciwnym razie dla wielu firm transportowych obecny rok może się okazać ostatnim w rywalizacji rynkowej.

 

Zbigniew Witamborski
Redaktor naczelny TRUCK auto.pl   

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This