Katagoria: Transport chłodniczy, opublikowano: 12 czerwca 2014


Zabudowy chłodnicze Schmitz Cargobull

Zabudowy chłodnicze Schmitz Cargobull

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/9-10

 

MKO_on_MB

 

Schmitz Cargobull poszerzył swoją ofertę w Polsce o zabudowy chłodnicze MKO oraz towarzyszące im przyczepy AKO (z obrotnicą) i ZKO (z osiami centralnymi).

 

Zabudowę MKO można z powodzeniem stosować na podwoziach wszystkich, uznanych producentów samochodów ciężarowych, z najlepszym efektem w pojazdach o DMC powyżej 12 ton. Tak jak w przypadku naczep chłodniczych, zabudowa wykonana jest w opatentowanej przez Schmitz’a technologii panelowej „Ferroplast”, z dwoma szerokościami ścian bocznych (45 i 60 mm) oraz ryflowaną podłogą o konstrukcji aluminiowej wanny. Całość osadzona jest na ocynkowanej ogniowo ramie pośredniej, wykonanej zgodnie z wytycznymi danego producenta podwozia.

Przyczepy AKO/ZKO również wykonuje się w technologii „Ferroplast” o tych samych parametrach ścian co zabudowy. Warto podkreślić że przyczepy wykonane są jako samonośne co znacznie zwiększa uzyskanie większej wysokości wewnątrz, przy ograniczonym do 4 metrów wymiarze zewnętrznym oraz znacząco wpływa na redukcję masy pojazdu. Całość wyposażono w wózki jezdne z osiami SCHMITZ lub SAF współpracującymi z systemami ABS/EBS oraz systemem stabilizacj toru jazdy RSS.

Najważniejsze zalety zabudowy chłodniczej Schmitz Cargobull to: niska masa własna a przez to zwiększona ładowność pojazdu, duża mobilność zastosowań, optymalna manewrowość, technologia produkcji FERROPLAST (wysoka odporność na dyfuzję pary wodnej, doskonałe właściwości izolacyjne, wytrzymałość i stabilność), łatwość utrzymania higienicznego i czystości, trwałość, wysoka jakość produktu, podłoga zabudowy z listwami cokołowymi, jako wanna, atrakcyjna cena za markowy produkt
Zabudowy oraz przyczepy Schmitz Cargobull są wykorzystywane najczęściej do przewozu żywności, produktów spożywczych, towarów szybko psujących się, towarów wymagających kontroli temperatury. Dlatego mogą być wyposażone w elementy, takie jak listwy do zabezpieczania ładunku, listwy cokołowe, zawiesie do mięsa. Możliwe jest również otrzymanie certyfikatu ATP FRC oraz HACCP. Schmitz Cargobull kojarzy zabudowy z agregatami chłodniczymi Thermo King oraz Carrier.

 

(opr. am)

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This