Katagoria: Transport chłodniczy, opublikowano: 10 kwietnia 2015


Thermo King: Chłodna dostawa dla mieszczucha

Thermo King: Chłodna dostawa  dla mieszczucha

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/3-4
Przeczytaj on-line

 

 

 

Thermo King wprowadził na rynek nowy agregat V-800 MAX Spectrum zasilany przez silnik pojazdu. Zaprojektowany, aby ułatwić dystrybucję miejską produktów w różnych temperaturach.

 

Przewoźnicy potrzebują rozwiązań chłodniczych, które zapewnią niskie zużycie paliwa i ograniczą całkowite koszty utrzymania. W porównaniu z innymi agregatami chłodniczymi z zasilaniem własnym, przeznaczonymi do samochodów ciężarowych, wersja agregatu z zasilaniem od silnika pojazdu umożliwia bardziej zrównoważony rozwój działalności i niższą emisję spalin. V-800 MAX Spectrum jest dedykowany do samochodów ciężarowych do 12 ton DMC.

Nowy agregat posiada funkcję chłodzenia, jak i grzania, tak aby zapewnić najwyższą wydajność dystrybucji miejskiej z licznymi rozładunkami i uciążliwym ruchem drogowym.

Nowa seria obejmuje dwumodułowe agregaty typu split, które spełniają wymagania transportu dwukomorowego, i cechuje się pełną elastycznością sterowania temperaturą umożliwiającą użytkownikom dystrybucję miejską towarów w dowolnie wybranym zakresie temperatury w każdej z komór, niezależnie od tego, czy są to produkty świeże, mrożone czy też wymagające grzania.

Seria Thermo King V-800 MAX Spectrum zastępuje V-700 MAX Spectrum. Ma o 10 proc. wyższą wydajność w porównaniu z poprzednikiem, udoskonalony wydmuch powietrza z parownika i szybsze schładzanie dla zachowania jakości produktu. W tym modelu zastosowano nową, wielotłoczkową sprężarkę zasilaną z silnika pojazdu.

Thermo King współpracował z producentami samochodów ciężarowych, aby poszerzyć dostępność zestawów montażowych, oferując prostą w instalacji, lżejszą i bardziej niezawodną sprężarkę, z niskim poborem energii, zapewniając większą wydajność i lepszą trwałość.

Nowy V-800 MAX Spectrum wykorzystuje nowoczesny sterownik Direct Smart Reefer, dzięki któremu seria agregatów Thermo King, zasilanych od silnika pojazdu, wykorzystuje najnowszą technologię inteligentnego sterowania mikroprocesorowego. Sterownik umożliwia precyzyjną kontrolę jednej lub kilku temperatur. Poza tym wykorzystuje przyjazny interfejs oraz zapewnia najlepszą w swojej klasie ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych.

 

(opr. – am)

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This