Katagoria: Transport chłodniczy, opublikowano: 02 listopada 2014


Konvekta: Orzeźwiająca różnica

Konvekta: Orzeźwiająca różnica

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/17-18

 

543b7b65575e4Untitled-2xx

 

Soczyście zielone lasy, kolorowe kwiaty oraz niepowtarzalny świat zwierząt – tropikalne zakątki świata niezmiennie dostarczają bogatych wrażeń. Nie należy jednak lekceważyć wyzwań, jakie wilgotny i gorący klimat tamtych stron stawia przed urządzeniami chłodzącymi.

 

Skuteczny w każdych warunkach

W ciągu kilku ostatnich miesięcy seria klimatyzatorów StreamLine produkowanych przez firmę Konvekta świetnie sprawdzała się w tropikalnych regionach świata. Producenci pojazdów, jak również użytkownicy autobusów począwszy od Afryki przez Indie, a na Chinach kończąc, doceniają zalety systemu.

Obudowa dachowa StreamLine (SL) harmonijnie dopasowuje się do sylwetki każdego autobusu. Klimatyzator SL jest o 10% mniejszy i o 45 kg lżejszy od innych modeli w wyniku zastosowania specjalnie opracowanego nowego materiału bazowego oraz dzięki innowacyjnemu projektowi. Komponenty wykonane z materiałów bazowych są optymalnie do siebie dopasowane, tworząc w ten sposób układ o wysokim poziomie szczelności. Precyzyjnie dopracowana konstrukcja pozwala amortyzować wibracje dzięki czemu moduły zasilające są lepiej chronione i w konsekwencji urządzenie pracuje dłużej.

Jedna obudowa dla różnych wariantów mocy chłodzenia

Zakres mocy chłodzenia klimatyzatorów serii SL wynosi od 35 do 44 KW. Wszystkie warianty mocy chłodzenia mieszczą się w takiej samej obudowie, w wyniku czego punkty podłączeń dla producenta pojazdów są zawsze w tym samym miejscu. Przygotowanie dachu pojazdu pod zabudowę wygląda tak samo niezależnie od wybranego wariantu mocy chłodzenia. Oznacza to, że obudowa jest zawsze taka sama, chociaż różna może być moc chłodzenia dobierana tak, aby sprostać wymaganiom klienta końcowego w zakresie obszaru zabudowy. Nowoczesna koncepcja budowy klimatyzatorów serii SL sprawiła, że montaż urządzeń jest prosty a czas instalacji został znacznie zredukowany.

Dzięki łatwemu i wygodnemu dostępowi, nowa zewnętrzna obudowa daje duże możliwości w zakresie konserwacji. Ułatwienie dostępu do komponentów pozwala na skrócenie czasu usługi serwisowej do 40%.

W 100 proc. świeże powietrze

Podczas gdy w konwencjonalnych systemach klimatyzacyjnych udział świeżego powietrza w modułach wynosi 20 proc., nowy klimatyzator Stream Line dostarcza od 0 do 100 proc. świeżego, oczyszczonego powietrza, którego obieg kontrolowany jest przez elektronicznie sterowaną klapę. Poprzez optymalizację kanału powietrznego udoskonalono przepływ powietrza i zwiększono moc chłodzenia. Ponadto zwarta konstrukcja umożliwia połączenie klimatyzatora z systemem ogrzewania.

 

(opr. am)

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This