Katagoria: Transport chłodniczy, opublikowano: 14 lipca 2015


Cool Liner maxi bezpieczne

Cool Liner maxi bezpieczne

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/7-10
Przeczytaj on-line

 

Krone. Naczepa Krone Cool Liner w wersji High Security zapewnia maksimum bezpieczeństwa w przewozach stałotemperaturowych. W chłodni wbudowanych jest wiele udogodnień, które przydają się kierowcy i firmie transportowej w codziennej pracy.

 

Naczepa wyposażona jest w obszerny pakiet funkcji telematyki, funkcję monitorowania ciśnienia w ogumieniu, wspomagania podjazdu do rampy oraz rozbudowany system zabezpieczeń nadwozia chłodni.

 

Pod pełną kontrolą

Systemy Krone Telematics Cool + Krone TR monitorują położenie geograficzne, drzwi, temperaturę chłodzenia, agregat chłodniczy oraz stan sprzęgu. Ponadto kontrolowane są komunikaty o błędzie pochodzące z układu hamulcowego i zapisywane są dane eksploatacyjne.

Drzwi zabezpieczone są przed włamaniem najskuteczniejszym systemem Door Protect High Security. Rygluje on je automatycznie za pomocą 8 blokad. Drzwi można otworzyć dopiero wtedy, gdy dyspozytor wyda odpowiednie zezwolenie za pośrednictwem telematyki i kierowca wprowadzi poprawny kod bezpieczeństwa. System Door Protect High Security to nie tylko blokada drzwi tylnych, ale także elektroniczne monitorowanie dachu i ścian bocznych. Każda próba otwarcia drzwi tylnych bez kodu może także wywoływać głośny alarm akustyczny.

 

Łatwa w manewrowaniu

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest także wspomaganie podjazdu do ramy TailGUARD (Wabco). Z tyłu pojazdu zamontowano trzy czujniki ultradźwiękowe, które wykrywają odległość od rampy i automatycznie wyhamowują pojazd, gdy pojawi się przeszkoda.

Równie przydatna jest kontrola ciśnienia w ogumieniu, która dokonywana jest przez wbudowany układ IVTM (Wabco). Informacja o każdym odchyleniu od wymaganego poziomu ciśnienia w oponach jest niezawodnie przesyłana do kierowcy drogą radiową w czasie rzeczywistym. Z każdej opony przesyłany jest oddzielny komunikat. Dzięki temu można nie tylko zapobiec pęknięciu opony i potencjalnemu wypadkowi: system IVTM pozwala również wydłużyć żywotność opon i zoptymalizować zużycie paliwa.
Olbrzymie zalety posiada także elektronicznie regulowane amortyzowanie pneumatyczne ECAS (Wabco). Rozwinięciem skrótu ECAS jest „Electronically Controlled Air Suspension” — zawieszenie, które z powodzeniem stosowane jest od wielu lat. Dotychczasowe zalety związane z tradycyjnym zawieszenie pneumatycznym, takie jak wyższy komfort, ochrona ładunku i stała wysokość pojazdu są tutaj uzupełnione cechami, takimi jak stały poziom załadunku przy rampie, szybkie podnoszenie i opuszczanie, ale również mniejsze zużycie sprężonego powietrza podczas jazdy.

 

Ostatnie kuszenie kierowcy

Oprócz zabezpieczeń Cool Liner wyróżnia się także wieloma udogodnieniami oraz olbrzymią elastycznością — nadaje się zatem do przewożenia wrażliwych towarów, takich jak leki, kwiaty lub standardowe produkty głęboko mrożone. Dzięki ściance działowej Krone Isowall MultiTemp można bez problemu ładować towary wymagające różnych temperatur.

Do mocowania ładunku służą ciągłe poziome szyny do mocowania, które wbudowane są w ścianach bocznych 800 mm nad podłogą. Ponadto chłodnia zawiera system podwójnej podłogi z 12 zestawami szyn prowadzących z siatką perforowaną 50 mm i 22 belkami załadowczymi.

Ponadto Cool Liner Duoplex Steel przemawia solidną ramą, nadwoziem oraz komfortowym wyposażeniem. Ściana czołowa o grubości 50 mm jest zabezpieczona od środka czterema stabilnymi profilami dystansowymi z aluminium. W połączeniu z osłoną parownika oraz elastycznym kanałem powietrznym pod dachem uzyskuje się optymalne prowadzenie i rozdział powietrza chłodzącego w nadwoziu. Panele Duoplex Steel z certyfikatem HACCP są łatwe w czyszczeniu i naprawie, a powierzchnia użytkowa z metali lekkich panelu podłogowego o grubości 125 mm jest przyspawana bezpośrednio do ciągłych listew ścian bocznych, tworząc wodoszczelne koryto. Dodatkowe wzmocnienia w części tylnej podłogi dopuszczają wysokie obciążenia wózkiem widłowym, czego potwierdzeniem jest test wg CSC/EN 283.

Portal tylny ze stali nierdzewnej jest przystosowany konstrukcyjnie do śluz i ramp. Do wyposażenia standardowego drzwi należą trzy aluminiowe zawiasy oraz zamknięcie ze stali nierdzewnej każdego skrzydła drzwi. Cool Liner Duoplex Steel jest seryjnie wyposażony w mikroprzełącznik drzwi; dzięki niemu oświetlenie LED wnętrza włącza się automatycznie po otwarciu drzwi.

Profesjonaliści zwrócą także uwagę na w pełni automatyczne, elektroniczne sterowanie osi podnoszonej na pierwszej i trzeciej osi, skrzynię na 36 europalet, skrzynkę na narzędzia oraz system mocowania ładunku spełniający wymagania Code XL według normy EN 12642.

Cool Liner High Security to elastyczny i wszechstronny pojazd z najskuteczniejszymi zabezpieczeniami i nowoczesnym wyposażeniem.

 

(opr. – ama)

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This