Katagoria: Telematyka, opublikowano: 11 lutego 2014


TimoCom: Odmieniony TC eMap®

TimoCom: Odmieniony TC eMap®

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/1-2

 

TCeMap_routenberechnung

 

TimoCom. Od kilku miesięcy użytkownicy platform firmy TimoCom mogą korzystać z zupełnie nowej mapy, która wzbogacona została o funkcję trackingu.Unowocześniony TC eMap® w znakomity sposób uzupełnia portfolio produktów firmy, czyli wiodącą na rynku europejskim giełdę ofert transportowych TC Truck&Cargo®, platformę przetargową TC eBid® oraz giełdę powierzchni magazynowych. 

 

Dotychczasowy moduł kalkulacyjny      TC eMap® spółki TimoCom został uzupełniony o całkowicie nowe możliwości. Użytkownicy mogą nadal, za pomocą jednego kliknięcia myszką, wizualizować daną trasę na mapie, jednak teraz mogą w jeszcze prostszy sposób planować jej przebieg i kalkulować koszty. Obecna wersja pozwala również m. in. na sprawdzanie aktualnego natężenia ruchu na drogach w całej Europie, co sprawia, że przewóz staje się bardziej przewidywalny. Jednak jej najważniejszym atutem jest innowacyjna funkcja trackingu. Program skupia bowiem systemy ponad 70 różnych dostawców telematycznych w jednym miejscu.

 

Jak to działa?

Wiadomym jest, że nadawcy towarów korzystają równocześnie z usług wielu różnych, często międzynarodowych, usługodawców transportowych. W konsekwencji zmuszeni są do poświęcania znacznej ilości czasu na zdobywanie informacji o aktualnych pozycjach pojazdów przewożących ich towary. Muszą albo każdorazowo telefonować do poszczególnych przewoźników, albo uzyskać od każdego z nich osobny login i hasło do ich systemów monitorujących położenie pojazdu. Wiąże się to z koniecznością czasochłonnego i uciążliwego przelogowywania się zleceniodawców pomiędzy różnymi platformami telematycznymi, ale także z obawą usługodawców o wyciek poufnych informacji. Udostępnienie danych do logowania zawsze bowiem wiąże się z ryzykiem przechwycenia ich przez nieupoważnione osoby.

TC eMap® to jedyne na rynku narzędzie, które pozwala wyeliminować ten problem. Nadawcy ładunków zyskali dzięki niemu możliwość wygodnego śledzenia wielu transportów na jednej mapie. Mogą zaoszczędzić sporo czasu i być zawsze na bieżąco. Zwiększa się też bezpieczeństwo przewożonych ładunków. Program zintegrowany jest obecnie z ponad 70 popularnymi na rynku systemami telematycznymi z całej Europy, a lista ta wciąż rośnie.

 

Jak skorzysta na tym przewoźnik?

Przedsiębiorstwa transportowe już na etapie wprowadzania do giełdy oferty wolnego pojazdu, mogą w łatwy sposób zaznaczyć, że udostępnią je dla trackingu w TC eMap®. Możliwość monitorowania przewożonego ładunku jest często dla zleceniodawcy ważnym argumentem przy wyborze usługodawcy.
Przewoźnicy w trakcie realizacji zlecenia mogą udostępnić swojemu kontrahentowi wgląd w aktualną pozycję pojazdu, decydując przy tym przez jaki czas udostępnienie to będzie aktywne. Nie muszą się także obawiać o bezpieczeństwo danych dotyczących lokalizacji ich pojazdu. Są one widoczne wyłącznie dla nich i dla wskazanego przez nich partnera w określonym co do minuty przedziale czasowym. W każdej chwili można to udostępnienie zawiesić. Istotne jest, że nadawca zobaczy wyłącznie bieżące położenie pojazdu oraz prędkość z jaką się porusza. Program nie pokazuje historii trasy, ani jej przebiegu, dzięki czemu przewoźnicy mogą być pewni, że poufne dane nadal pozostaną bezpieczne.
Oprócz możliwości monitorowania na jednej mapie pojazdów posiadających różne systemy GPS, TC eMap® pozwala także na ustalenie, bezpośrednio z poziomu oferty transportowej, optymalnej trasy przejazdu, obliczenie jej kosztów, a także obserwację bieżącej sytuacji (natężenia ruchu) na europejskich drogach. Dysponenci są zatem w stanie szybko reagować na pojawiające się zdarzenia, posiadają zawsze aktualne informacje oraz zyskują podstawę do negocjacji ze zleceniodawcą.

 

Jak uruchomić program?

Firmy, które należą już do grona klientów   TimoCom otrzymały nowy TC eMap® zupełnie bezpłatnie. Wystarczy, że zintegrują z nim swój system telematyczny, by móc korzystać z jego walorów. Pomocą służą konsultanci, dostępni pod numerem telefonu +48 67 352 59 40 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.30.

Każda inna firma może przez 4 tygodnie bezpłatnie wypróbować oprogramowanie TimoCom: giełdę transportową  TC Truck&Cargo®, platformę przetargową TC eBid® oraz nowy TC eMap® z funkcją trackingu. Jest to niezobowiązujący okres testowania pełnej wersji oprogramowania, faza zapoznawania się z jego możliwościami. Dopiero potem, kiedy znane są już korzyści z użytkowania narzędzi, następuje moment ustalenia zryczałtowanej stawki miesięcznej za dostęp do nich.

 

Opr. M. Mazur

Ściągnij cały artykul

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This