Katagoria: Telematyka, opublikowano: 06 grudnia 2013


Thermo King: rejestrator danych TouchPrint

Thermo King: rejestrator danych TouchPrint

touch print

Zgodnie z zarówno obowiązującym, jak i wprowadzanym prawem, firmy zajmujące się produkcją, przetwarzaniem i transportem towarów wrażliwych na temperaturę muszą zapewnić ciągłość kontroli łańcucha dostaw. Dzięki  Thermo King (marce należącej do firmy Ingersoll Rand,) producentowi rozwiązań do  kontroli temperatury w zastosowaniach niestacjonarnych, i opracowanemu przez nią rejestratorowi temperatury TouchPrint, jest to teraz możliwe.

Najważniejsze cechy tego innowacyjnego, zaawansowanego urządzenia to dokładny odczyt ,  wygodne opcje eksportu danych i intuicyjny interfejs. TouchPrint to urządzenie metrologiczne spełniające odpowiednie normy branżowe i zapewniające nadzór nad transportem chłodniczym zgodny z wymaganiami prawnymi.

Rejestrator Thermo King TouchPrint pozwala klientom zachować pełną kontrolę nad najważniejszymi zdarzeniami związanymi z bezpieczeństwem przewożonego towaru, takimi jak  otwarcie drzwi lub zmiana nastawy temperatury. Wysoka moc obliczeniowa i duża ilość pamięci pozwalają na wygodną pracę z ekranem dotykowym i szybką drukarką termiczną. Sprawia to, że początkowa konfiguracja i dalsza obsługa rejestratora są bezproblemowe.

„Rejestrator danych TouchPrint to niewielkie, elastyczne i proste rozwiązanie, które oferuje dokładne odczyty, zapewniając zgodność z wymaganiami prawnymi”, powiedział Michael Haguinet, menedżer produktów telematycznych na Europę w Thermo King. „Przejrzyste menu ułatwia monitorowanie temperatury, pobieranie starszych odczytów oraz ich archiwizację. Rozwiązania z serii TouchPrint to niezawodne, zaawansowane mechanizmy ułatwiające logistykę produktów wrażliwych na temperaturę”.

Najważniejsze funkcje:

Port miniUSB — Pozwala na eksport odczytów temperatury na pamięć USB w formacie PDF lub TXT. Potwierdzenie dostawy lub transportu można zachować w pliku lub wydrukować. Za pomocą tego portu można także połączyć rejestrator z programem Thermo King Wintrac i pobrać dane lub przeprowadzić aktualizację oprogramowania sprzętowego.

Szybka i niewielka drukarka termiczna — Oferowana drukarka pracuje przy szerokim zakresie temperatur, zapewniając możliwość drukowania wyraźnych tabel i wykresów. Kompleksowa obsługa funkcji drukowania pozwala na szybką realizację nowych i ponownych wydruków.

Pojemnościowy ekran dotykowy — Menu użytkownika z ikonami i klawiszami skrótu umożliwia bezproblemową nawigację. Operator rejestratora ma możliwość wyboru jednego z 18 języków, w którym będzie wyświetlany interfejs oraz będą realizowane wydruki.

Odczyt nastawy  ze sterownika agregatu Thermo King  — Rejestrator TouchPrint współpracuje ze wszystkimi sterownikami Thermo King Smart Reefer-2 / Smart Reefer-3 w ciężarówkach i naczepach. Nastawy są wyświetlane na ekranie dotykowym obok sześciu konfigurowalnych wejść (analogowych i cyfrowych) oraz drukowane jako odniesienie na każdym potwierdzeniu (obok odczytów temperatury).

 Uniwersalna budowa  umożliwia łatwy montaż zarówno  na scianie naczepy jak i  w otworze DIN w kabinie pojazdu.  . Port szeregowy pozwala na nawiązanie łączności z innymi systemami telematycznymi i dzięki temu zdalny monitoring czujników rejestratora TouchPrint. Z rejestratorem  współpracować mogą także  czujnik otwarcia  drzwi  oraz ręczny czujnik  temperatury. Thermo King. W każdym konfigurowalnym wejściu można także ustawić alarm o przekroczeniu temperatury.

Rejestrator Thermo King TouchPrint ma homologację zgodnie ze standardem DIN EN 12830 (klasa precyzji 1) oraz normą European Cooperation in Legal Metrology Welmec 7.2. Dodatkowo dostępne urządzenia mają znak E przyznany zgodnie z regulaminem 10 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Każde urządzenie jest także oferowane z raportem z testu kalibracji.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This