Katagoria: Telematyka, opublikowano: 11 lutego 2014


Shell także w telematyce

Shell także w telematyce

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/1-2

 

Rys

 

Shell FuelSave Partner to pierwszy system telematyczny oferowany przez firmę paliwową. Zyskuje on coraz większą popularność pośród zarządzających flotą i tych, którzy poszukują skutecznych rozwiązań do zoptymalizowania zużycia paliwa.

 

Ten innowacyjny system jest obecnie dostępny w 13 krajach Europy. Został zaprojektowany w celu umożliwienia monitorowania najważniejszych wskaźników, które w znaczący sposób wpływają na zarządzanie gospodarką paliwową, jak: zużycie paliwa w pojazdach, wydajność kierowców, przebieg pojazdów oraz kontrola emisji CO2.

Jako że paliwo stanowi prawie 30% kosztów operacyjnych firmy transportowej, coraz ważniejsze staje się zidentyfikowanie sposobów na ograniczenie jego zużycia. System Shell FuelSave Partner analizuje dane dotyczące tankowania, pojazdów i kierowców, a następnie prezentuje wyniki w postaci przystępnych raportów, które mogą pomóc zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 10%.

Dla Shell system Shell FuelSave Partner jest ważnym elementem, ponieważ pozwala na bycie partnerem dla swoich klientów pomagając im w zarządzaniu flotą i komunikacją z kierowcami oraz w optymalizacji kosztów związanych ze zużyciem paliwa. Dzięki integracji systemu telematycznego z kartą euroShell kierownicy flot w łatwiejszy sposób mogą identyfikować potencjalne oszustwa poprzez porównanie danych z kart paliwowych z aktualnymi liczbami ze zbiorników paliwowych. Pomaga w tym wprowadzony niedawno ultradźwiękowy czujnik paliwa. To innowacyjne urządzenie precyzyjnie wykrywa poziom paliwa w zbiornikach, poprawiając w ten sposób dokładność pomiaru jego zużycia. W połączeniu z systemem Shell FuelSave Partner, Czujnik pozwala na zidentyfikowanie potencjalnych, nieuczciwych praktyk kierowców, szacowanie kosztów zużycia paliwa na trasie oraz znalezienie możliwości pozwalających na regulację zachowań kierowców i większą oszczędność paliwa.

Dla managerów poszukujących rozwiązań, które kompleksowo pomogą im śledzić flotę oraz aktywnie komunikować się z kierowcami, dostępny jest Ekran pokładowy. Za jednorazową opłatą klienci Shell FuelSave Partner mogą skorzystać z ekranu wyglądem przypominającego tablet. Urządzenie umożliwia managerom floty bezpośredni kontakt z kierowcami za pomocą wiadomości, jak np. aktualizacja harmonogramu jazdy. Wiadomości priorytetowe są podświetlane na czerwono i mogą być bezpiecznie odbierane w trakcie jazdy w formie wiadomości głosowych. Dzięki funkcji alertów, każdy kierowca może regularnie otrzymywać informacje na temat kluczowych aspektów swojej pracy np. prędkości, z jaką się porusza.

Świadectwem możliwości, jakie daje system Shell Fuel SavePartner jest opinia jego użytkowników. Do listy firm wykorzystujących właściwości oferty Shell FuelSave Partner należy toruńskie przedsiębiorstwo transportowe F.H.U AUTOANDREAS, które od prawie dwudziestu lat zajmuje się przewozem produktów w Polsce i w Europie Zachodniej. – System Shell FuelSave Partner spełnił nasze oczekiwania jeśli chodzi o wpływ na zmianę przyzwyczajeń kierowców oraz ich styl jazdy. System jest prosty w obsłudze i zarządzanie nim, nie wymaga zatrudniania dodatkowej osoby. Średnio spalanie we flocie zmniejszyło się o około 10 proc. – twierdzi Andrzej Jadanowski, właściciel firmy F.H.U AUTOANDREAS. Do obsługi użytkowników system Shell FuelSave Partner dedykowano specjalny zespół.

 

Opr. M. Mazur

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This