Katagoria: Telematyka, opublikowano: 12 grudnia 2013


Motorola Solutions: Nowe radiotelefony przewoźne dla firm transportowych

Motorola Solutions: Nowe radiotelefony przewoźne dla firm transportowych

DM2600

Na polskim rynku debiutują nowe radiotelefony profesjonalne Motorola Solutions. Urządzenia kierowane są m.in. do zakładów komunikacji publicznej oraz przedsiębiorstw taksówkowych i transportowych. Zapewniają zgodność z aktualnie wykorzystywanymi standardami transmisji oraz są przystosowane do obsługi nowych, sukcesywnie wdrażanych technologii. – Stoimy u progu powszechnej cyfryzacji systemów łączności profesjonalnej. Dlatego już dziś warto wybrać takie urządzenia, które sprawdzą się zarówno w sieciach analogowych, jak i cyfrowych – mówi Michał Adamowicz z firmy Aksel, która specjalizuje się w dystrybucji radiotelefonów profesjonalnych Motorola.

Wszystkie nowe modele radiotelefonów posiadają możliwość pracy w trybie cyfrowym DMR TDMA, czyli nowym, cyfrowym standardzie budowy sieci radiokomunikacyjnych, oraz w trybie analogowym − w pasmach VHF oraz UHF. Spośród wprowadzanych na polski rynek nowości z oferty Motorola Solutions, znajduje się radiotelefon przewoźny/bazowy DM2600 z czarno-białym, 2-wierszowym i alfanumerycznym wyświetlaczem informujący o aktualnym stanie pracy. Na przednim panelu urządzenie posiada przyciski funkcyjne, które można programować według indywidualnych potrzeb użytkownika. Głośnik o mocy 4W zapewnia dobrej jakości dźwięk. Urządzenie umożliwia pracę w trybie analogowym oraz cyfrowym. DM2600 można „dopasować” do potrzeb organizacji, zależnie od jej wielkości i wymagań klienta. W momencie zakupu radiotelefon jest oferowany z oprogramowaniem w wersji zapewniającej podstawową funkcjonalność. Dodatkowe funkcje, wymagane − przykładowo − podczas rozbudowy sieci łączności, można zaimplementować później w formie dodatkowych licencji oprogramowania. DM2600 może obsługiwać wówczas tryb 5 tone w trybie analogowym, zapewniać rozszerzone maskowanie korespondencji w trybie cyfrowym, obsługiwać systemy Capacity Plus oraz Linked Capacity Plus. – W wielu przypadkach, takie rozwiązanie przekłada się na możliwość zachowania bardziej atrakcyjnej ceny w chwili zakupu, a także opcję indywidualnego kształtowania funkcjonalności – stwierdza Michał Adamowicz. − DM2600 stanowi dobrą alternatywę dla profesjonalnych radiotelefonów analogowych. W wersji podstawowej jest od nich niewiele droższy, a umożliwia też pracę w trybie cyfrowym. DM2600 kierowany jest m.in. do wymagających firm transportowych, zapewniając łączność pojazdu z dyspozytorem.

Przedsiębiorstwa komunikacji publicznej oraz korporacje taksówkowe z pewnością zainteresują natomiast urządzenia MOTOTRBO™ serii 1000. Są one dostępne w wersji analogowej, umożliwiającej jednak dokupienie licencji trybu pracy cyfrowej w przyszłości, oraz w wersji analogowo-cyfrowej. W grupie urządzeń przewoźnych znalazły się modele DM1400 oraz DM1600. DM1400 jest przeznaczony dla użytkowników wykorzystujących głównie komunikację głosową, posiada 2-znakowy, numeryczny wyświetlacz, a model DM1600 wyposażony jest w czarno-biały wyświetlacz alfanumetyczny. W DM1400 znajdziemy dwa przyciski funkcyjne, a w DM1600 cztery z możliwością programowania indywidualnych funkcji. Oba modele posiadają stopień ochrony IP54.

Nowe radiotelefony MOTOTRBO™ są już dostępne w sieci resellerów* Aksel na terenie kraju. Dystrybutor zapewnia profesjonalne doradztwo techniczne w zakresie wdrożenia sprzętu, wykorzystania sieci radiokomunikacyjnych, aplikacji dyspozytorskich i urządzeń.

Motorola Solutions jest światowym liderem rynku urządzeń cyfrowo-analogowych w standardzie DMR TDMA. Firma sprzedała już na całym świecie ponad dwa miliony radiotelefonów cyfrowych.

*lista teleadresowa Resellerów na www.aksel.com.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This