Katagoria: Telematyka, opublikowano: 06 grudnia 2013


DRABPOL: Nowy TIS-Web 4.2

DRABPOL: Nowy TIS-Web 4.2

tisweb42(2)

Minęło zaledwie kilka miesięcy od ostatniej wersji oprogramowania TIS Web ( 4.1), a już debiutuje jego nowa wersja 4.2. Wraz z nią pojawiły się zmiany, które niosą jeszcze więcej korzyści dla użytkowników oraz  kierowców.

TIS-Web to pierwszy w Polsce internetowy program do archiwizacji, wizualizacji i analizy danych pobranych z tachografów (cyfrowych i analogowych) oraz kart kierowcy.

Nowe funkcje TIS Web 4.2 to:

Aplikacja na urządzenia mobilne Fleet App 1.3

Dzięki niej  i TIS-Web 4.2 kierowca może oznaczać szczegółowe informacje o pojeździe. Odbywa się to poprzez oznaczenie  informacji o pojeździe ,  takich jak: poziom oleju, światła stopu, poziom wody itd. – jako czerwone (alert) lub zielone (wszystko ok ). Z  tą funkcjonalnością zarządca floty dostaje wczesne informacje o usterkach  pojazdu i  dzięki nim jeszcze  przed powrotem pojazdu do bazy może przygotować serwis, dotyczący  podanych   przez kierowcę usterek. Dzięki aplikacji Fleet App 1.3 na ekranie smartfona, kierowca może zdefiniować aktualne załadowanie pojazdu. Ta informacja zostanie wyświetlona zarządcy floty w funkcji śledzenia na TIS-Web Mapy . Pozwoli to  zarządzającemu flotą na wybór właściwego pojazdu do odebrania towaru w oparciu o trzy najważniejsze dane tj. pozycja od miejsca docelowego, pozostały czas pracy i miejsce w pojeździe.     
Nowa aplikacja Flotowa umożliwia użytkownikowi wysyłanie ze smartfona dziennych sprawdzeń/raportów z pojazdów i informacji z  VDO Counter -bezpośrednio do oprogramowania TIS-Web. Dane z VDO Counter są automatycznie wysyłane co 5 minut. Aplikacja może również być skonfigurowana tak, aby wysyłać dane o lokalizacji pojazdu ze smartfona przez cały czas kiedy jest on podłączony do tachografu DTCO poprzez urządzenie VDO Smartlink.

Usługi komunikacji

Wszystkie wprowadzone przez kierowców sprawdzenia pojazdu mogą być zobrazowane poprzez TIS-Web. Na tablicy w TIS-Web Communicator  użytkownik może widzieć informacje dot. sprawdzenia pojazdu , jak również status wiadomości. Pozwala to zarządzającemu flotą na szybsze uzyskanie informacji i reakcję, gdy ta leży po jego stronie. Nowa usługa TIS-Web Communicatora umożliwia przesyłanie dwukierunkowych wiadomości z TIS-Weba do smartfona kierowcy za pomocą najnowszej aplikacji TIS-Web Fleet. Korzyścią w stosunku do ogólnodostępnych programów komunikacyjnych na smartfony jest brak możliwości wyłączenia na telefonie potwierdzenia odczytania i automatyczne wyświetlanie tych informacji w TIS-Web.

TIS-Web® 4.2 – the most important enhancements at a glan

Usługa lokalizacji

Nowa, dostępna w TIS-Web usługa lokalizacji pobiera informacje o położeniu pojazdu ze specjalnego pliku VDO z tachografu DTCO (wersja 2.1 i wyższa) – i wyświetla położenie pojazdu na mapie.Dla niższych wersji tachografu DTCO, dane o położeniu pojazdu wysyłane  są ze smartfona do TIS Web przy wykorzystaniu aplikacji Fleet App 1.3 na smartfonie , połączonym z DTCO za pomocą SmartLink
Ta funkcja pozwala zarządzającemu flotą znaleźć optymalny pojazd do pracy.

Śledzenia za pomocą GeoLoc

Bazując na zarchiwizowanych zapisach tras z DTCO 2.1 w usłudze DMM, trasa może zostać zwizualizowana na mapie w „TIS-Web usługa lokalizacji”.
DTCO  w połączeniu ze smartfonem (dzięki DTCO SmartLink ) pozwala na śledzenie pojazdu w czasie rzeczywistym bądź za pomocą Geoloc (zamontowanym przykładowo jako drugi niezależny sygnał prędkości obok nadajnika),  na zapis pozycji i jej historyczne odtworzenie po pobraniu danych z tachografu.
Dzięki temu zarządzający  flotą może dowiedzieć się,  gdzie był jego kierowca/pojazd i to bez dodatkowych kosztów transmisji danych .

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na testy nowej wersja TIS-Web po uprzednim kontakcie z Działem Tachografów firmy DRABPOL  ( e-mail: tacho@drabpol.pl).

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This