Katagoria: Targi, opublikowano: 02 listopada 2014


Koncern Alcoa: Amerykanie z lekkimi felgami

Koncern Alcoa: Amerykanie  z lekkimi felgami

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/17-18

 

Alcoa_stand_IAA

 

Światowy lider w produkcji felg z kutego aluminium, ogłosił w Hanowerze wprowadzenie na europejski rynek najlżejszej felgi do samochodów ciężarowych, obniżającej zużycie paliwa i zwiększającej ładowność pojazdów.

 

Alcoa jest na etapie poszukiwania partnerów flotowych gotowych do współpracy przy premierze felgi Ultra ONE wykonanej ze stopu MagnaForce. Jest to najlżejsza felga z kutego aluminium w ofercie Alcoa. Na europejskie rynki felga trafi w drugiej połowie przyszłego roku. Poszukując większej ładowności, niższego zużycia paliwa i zgodności pojazdów z normami emisji spalin, coraz więcej flot ciężarowych na całym świecie odchodzi od felg stalowych, zwracając się ku lżejszym felgom aluminiowym.

– Lekka felga Ultra ONE Alcoa zapewnia wysokie osiągi, uwalniając pojazdy od ciężkich felg stalowych i oferując przy tym niezrównany wygląd. Na rosnącym europejskim rynku oferujemy nasze najlepsze technologie, aby umożliwić przewoźnikom flotowym obniżanie wagi pojazdów, zmniejszanie zużycia paliwa i redukcję kosztów – mówił Tim Myers, prezes Alcoa Wheel and Transportation Products.

Felga Ultra ONE cieszyła się bardzo dobrym przyjęciem na wiodących rynkach, również w Stanach Zjednoczonych. Od premiery felgi na amerykańskim rynku w marcu tego roku wiele największych firm transportowych zmodernizowało swoje floty pojazdów, wyposażając je w tę felgę. Felga uzyskała już homologacje wszystkich największych amerykańskich producentów ciężarówek oraz przyczep i trafiła do katalogów wyposażenia ich produktów.

– Na innych rynkach firmy transportowe poszukujące obniżenia wagi pojazdów, działające na przykład w transporcie paliw i transporcie materiałów sypkich, dość szybko przeszły na felgę Ultra ONE. Oczekujemy tego samego w Europie – deklaruje Myers.

Felgi Alcoa wykuwa się z jednego bloku aluminium, dzięki czemu są one lżejsze i pięciokrotnie wytrzymalsze od felg stalowych, zapewniając przy tym większą nośność pojazdów i większą oszczędność w zużyciu paliwa. Felga Alcoa Ultra ONE będzie dostępna w Europie w wykończeniu Dura-Bright EVO, gwarantując zachowanie połysku nawet po wielu latach użytkowania, bez konieczności polerowania. Regularne mycie felg Alcoa popularnymi środkami do mycia samochodów ciężarowych czy nawet samą wodą z mydłem pozwala utrzymać połysk felg nawet po setkach myć i tysiącach przejechanych kilometrów. A to z kolei przekłada się na obniżenie kosztów utrzymania felg Alcoa.

Felga Ultra ONE jest wykonana ze stopu MagnaForceTM, najmocniejszego stopu aluminium na rynku. Ten stop został opracowany przez ekspertów z Centrum Technologicznego Alcoa koło Pittsburgha w stanie Pensylwania, będącego największym ośrodkiem badań metali lekkich na świecie. W tych samych warunkach eksploatacji pojazdów nowy stop jest średnio o 17 proc. wytrzymalszy od standardowego stopu Alcoa 6061. Felga Ultra ONE będzie produkowana w europejskiej fabryce Alcoa.

 

Opr. M. Mazur

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This