Katagoria: Targi, opublikowano: 02 listopada 2014


Knorr-Bremse triumfuje w Trailer Innovation 2015

Knorr-Bremse triumfuje  w Trailer Innovation 2015

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/17-18

 

itap_zoom

 

Knorr-Bremse oraz TIP Trailer Services w ramach wystawy IAA Nutzfahrzeuge zostali wyróżnieni nagrodą Trailer Innovation Award 2015 w kategorii „Smart Trailer“. iTAP z funkcją FleetRemote przekonał jury.

 

W przypadku iTAP chodzi o układ zdalnego sterowania funkcjami przyczepy. Dzięki niemu można sterować różnymi funkcjami przyczepy z poziomu aplikacji telefonu komórkowego lub tabletu, podobnie jak za pomocą pilota zdalnego sterowania. Dodatkowo w połączeniu z technologią FleetRemote układ umożliwia realizację specyficznych funkcji telematyki.

Do tej pory wymiana danych pomiędzy ciągnikiem i przyczepą była możliwa jedynie w ograniczonym stopniu. Określone dane i funkcje są dostępne tylko na przymocowanych na stałe do pojazdu tablicach odczytu i przełączania, a częstokroć nie są one łatwo dostępne. Teraz kierowca za pomocą aplikacji iTAP oraz interfejsu WLAN nawiązuje kontakt z systemem iTAP na przyczepie, który z kolei przekazuje polecenia do układu sterowania hamulcami i podwoziem. W ten sposób kierowca może przykładowo kontrolować ciśnienie w oponach oraz temperaturę opon każdego koła oddzielnie. Może również sterować podnoszoną osią, oraz dzięki inteligentnej amortyzacji pneumatycznej, podnosić lub opuszczać przyczepę lub też wybrać zaprogramowaną wysokość rampy.

– Ponad 80 innowacyjnych rozwiązań z branży przyczep ubiegało się w roku 2014 o nagrodę Trailer Innovation. Jesteśmy dumni z tego, że jury, posiadające specjalistyczną wiedzę z zakresu przyczep, wyróżniło i nagrodziło nasz produkt iTAP, który operatorom parków maszyn, a w szczególności kierowcom oferuje większe bezpieczeństwo, komfort i wydajność związaną z pojazdem – cieszył się Hinrich J. Woebcken, członek zarządu firmy Knorr-Bremse AG, który odebrał nagrodę w imieniu Knorr-Bremse.

Kolejnym krokiem w rozwoju jest iTAP z funkcją FleetRemote, projekt powstały w kooperacji pomiędzy firmą Knorr-Bremse oraz TIP Trailer Services. Wszystkie zarejestrowane dane układu sterowania hamulcami i podwoziem, jak temperatura opon, ciśnienie w oponach, licznik kilometrów, procesy hamowania i komunikaty błędów będą przesyłane za pomocą publicznie dostępnych punktów WLAN do serwera FleetRemote. Platforma FleetRemote wykorzystuje przygotowane dane do monitorowania i analizy stanu przyczepy. Dzięki temu potencjalny błąd jest rozpoznawany w porę, umożliwiając przeprowadzenie prac konserwacyjnych w zależności od jej stanu.

Dodatkowe informacje, jak również animacje są dostępne na stronie knorr-bremse.de/iTAP. Aplikację można pobrać ze strony Google Play Store lub w iTunes.

 

Opr. Redakcja

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This