Katagoria: Targi, opublikowano: 09 września 2014


DAF: Supercichy pojazd dystrybucyjny

DAF: Supercichy pojazd  dystrybucyjny

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/15-16

 

CF-Silent.jpg

 

Na targach IAA w Hanowerze DAF przedstawi niezwykle cichy pojazd CF Euro 6, przeznaczony do dystrybucji towarów w miastach w godzinach wieczornych i nocnych. Pojazdy CF Silent będzie można zamawiać od początku 2015 r.

 

Firma DAF opracowała pojazd CF Silent z myślą o wieczornej i nocnej dystrybucji w mieście. Przy włączonym specjalnym trybie cichym poziom hałasu generowany przez CF Silent nie przekracza 72 db, co oznacza, że model ten spełnia wymogi certyfikacji jako „Quiet Truck“, czyli cicha ciężarówka, oraz umożliwia załadunek i rozładunek towarów w strefach, w których obowiązują ograniczenia w zakresie emisji hałasu w godzinach wieczornych, nocnych lub wczesnoporannych.

Nowy model DAF CF Silent jest wyposażony w silnik PACCAR MX-11 Euro 6 o pojemności 10,8 litra i mocy od 290 KM do 440 KM, który jest już dobrze znany z niskiego poziomu hałasu.

Na desce rozdzielczej pojazdu znajduje się przycisk „Silent“ uruchamiający tryb cichej pracy. Po jego wciśnięciu włącza się program, który ogranicza moment obrotowy oraz prędkość obrotową silnika. Zmiana biegów następuje wówczas przy niższych obrotach silnika. Do zmniejszenia hałasu przyczynia się również skrzynia biegów, dzięki nowo opracowanym metodom wytłumiania pracy skrzyni.

Firma DAF będzie dostarczać superciche pojazdy dystrybucyjne CF od początku 2015 r. w opcjach: podwozie 4×2 do zabudowy oraz ciągnik samochodowy 4×2 z kabinami Day Cab, Sleeper Cab lub Space Cab wraz z pełną gamą dostępnych rozstawów osi.

Opr. AM

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This