Katagoria: Trailer Innovation, opublikowano: 02 listopada 2014


Nagrody Trailer Innovation 2015 rozdane

Nagrody Trailer Innovation 2015 rozdane

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/17-18

 

trailer

 

Aplikacja App na smartfona stworzona przez Knorr-Bremse, umożliwiająca sterowanie naczepą, znalazła największe uznanie wśród ekspertów i została uhonorowana nagrodą Trailer Innovation 2015.

 

Dzięki aplikacji na smartfony firma Knorr-Bremse wygrywa bazową kategorię Smart Trailer w tegorocznej edycji Trailer Innovation 2015. Nagrodzona aplikacja nazywa się „zdalne sterowanie funkcjami naczepy z dostępem do funkcji diagnostycznych”. Pod tą zbyt długą nazwą kryje się mała rewolucja. Kierowca z poziomu telefonu może zarządzać wyładunkiem naczepy lub kontrolować wszystkie parametry istotne dla bezpieczeństwa pracy.

W kategorii „Safety” (Bezpieczeństwo) nagrodę zdobył Schmitz Cargobull za „pakiet bezpieczeństwa dla naczep” (piszemy o tym rozwiązaniu szerzej w niniejszym numerze). Dwie nowości z sektora naczep niskopodwoziowych również zdobywają pierwsze miejsca: Goldhofer z pojedynczym zawieszeniem kół MacPherson dla 12 ton nacisku (kategoria Podwozie) oraz Faymonville za modułowy koncept naczep Combimax (w kategorii Concept).

Od stycznia w Niemczech obowiązywać będzie nowy przepis obligujący wykonywanie transportu asfaltu w termalnej skorupie, w związku z czym firma Langendorf ze swoją wywrotką ISOXX, powleczoną materiałem izolacyjnym, przekonała jury konkursu w kategorii Body (Zabudowa).

To że obsługa i bezpieczeństwo zostały docenione w oczach jury przekonuje przyznanie nagrody firmie Soerensen Hydraulik prezentującej windę hydrauliczną ze zintegrowanym nożycowym systemem unoszenia. Umożliwia to 3,5-tonowym pojazdom obsługiwać magazyny o wysokości ramp od 1100 do 1300 mm. Dotychczas było to niemożliwe dla tego typu pojazdów.

Przyznawana od 2002 roku nagroda Trailer Innovation wyławia także dotychczas nieznanych producentów. W tym roku takim przykładem jest holenderska firma TWAN Heetkamp Trailers z rozwiązaniem agregatu chłodniczego napędzanego bez kopalnych nośników energii, pozyskującego energię do pracy agregatu z solarów elektrycznych oraz z odzysku energii podczas hamowania, dzięki zamontowanym w naczepie specjalnym osiom. Nagroda ta została przyznana w kategorii Environment (Środowisko).

Do nagrody zgłoszonych zostało 80 nowości z branży naczepowej, które wyróżniają nowoczesne rozwiązania wykorzystane w technice naczep, przyczep i zabudów. Międzynarodowe jury składa się z przedstawicieli 11 renomowanych europejskich czasopism branżowych pod kierownictwem niemieckiego magazynu transportowego KFZ Anzeiger. Nagroda przyznawana jest w 7 kategoriach. Tegoroczne przekazanie pucharów miało miejsce 26 września podczas targów IAA w Centrum Kongresowym hanowerskich targów. Nagrody przekazane zostały przez dr. Kaya Lindemann, prezesa VDZ.

 

Zbigniew Witamborski

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This