Katagoria: Autostrada Polska, opublikowano: 12 czerwca 2014


AUTOSTRADA-POLSKA 2014

AUTOSTRADA-POLSKA 2014

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/9-10

 

IMG_7959

 

Wystawcy jubileuszowych targów AUTOSTRADA-POLSKA 2014 podkreślali ożywienie na rynku. Choć same targi nie zachwyciły, ale wystawcy nie narzekają.

 

Cztery targowe wystawy, dedykowane branży budownictwa drogowego, które od 14 do 17 maja odbyły się w Targach Kielce – XX Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, XVI Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD, X Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC-EXPO – TIL i VI Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego – Pojazdy Użytkowe ROTRA – skupiły w tym roku 485 firm z 21 krajów całego świata. Ekspozycję obejrzało ponad 15000 zwiedzających. Zakres branżowy targów to nie tylko sprzęt do budowy dróg – jak może wydawać się w pierwszej kolejności. Trzy wystawy towarzyszące AUTOSTRADZIE-POLSKA zapewniają zaplecze dla całej branży. Na stoiskach każdego roku można znaleźć absolutnie wszystko to, co niezbędne jest do budowy dróg i autostrad oraz utrzymania sieci już istniejących dróg, nowoczesny sprzęt, rozwiązania technologiczne i pełną infrastrukturę drogową. To miejsce odwiedzane każdego roku przez kilkanaście tysięcy gości, potencjalnych klientów i partnerów biznesowych firm.

Wystawcy tegorocznych targów budownictwa drogowego podkreślali przede wszystkim widoczne ożywienie w branży oraz bardzo mocno doprecyzowany profil zwiedzających wystawy – dużo konkretnych umów i kontraktów. – Na targach udało nam się nawiązać nowe kontakty, które już zaowocowały realną sprzedażą. Już pierwszego dnia sprzedaliśmy mini-koparkę za 75000 zł, praktycznie „od ręki”– mówi Michał Kosmala, Sunward Polska. Wtórował mu Zbigniew Barłóg, współwłaściciel bydgoskiej firmy METALBARK, dostarczającej konstrukcje stalowe dla obiektów handlowych, sportowych, przemysłowych i użyteczności publicznej. – Wczoraj podpisaliśmy dwa duże kontrakty – jeden, opiewający na kwotę blisko 4 milionów złotych dotyczy wykonania konstrukcji stalowej w… Bydgoszczy. Musieliśmy przyjechać aż do Kielc, żeby podpisać kontrakt na realizację w naszym mieście, oddalonym o kilkaset kilometrów… To dowód na to, że kieleckie targi to jedyne miejsce w Polsce, gdzie na wystawę budownictwa drogowego przychodzą precyzyjnie zdefiniowani zwiedzający, którzy wiedzą, czego szukają i gdzie mogą to znaleźć.

Emocje gwarantowały pokazy dynamiczne ciężkiego sprzętu, które towarzyszyły wystawcom i zwiedzającym podczas wydarzenia. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji – można, było m. in. wsiąść do koparki, pobawić się na zjeżdżalni i dmuchanym zamku, a także pograć w piłkę, czy zmierzyć się w konkursie i wygrać, m. in. bilety do Parku Rozrywki Sabat Krajno.

 

AM

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This