Katagoria: Rynek, opublikowano: 01 grudnia 2014


Wielton Innowatorem „Wprost”!

Wielton Innowatorem „Wprost”!

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/19-20

 

wprost-

 

Na uroczystej gali „Wprost” w Warszawie Wielton otrzymał nagrodę Innowator Wprost 2014 przyznawaną najbardziej innowacyjnym i najlepiej rozwijającym się przedsiębiorstwom. W imieniu firmy statuetkę odebrał Mariusz Golec – wiceprezes zarządu Wielton S.A.

 

Jak podkreślali prowadzący – zgłoszeń do konkursu było tak dużo, że trzeba było użyć specjalnego programu. Żartowali, że został zainstalowany w słynnym ostatnio laptopie naczelnego Sylwestra Latkowskiego.

Spośród 500 firm do nagrody nominowano 39. Statuetki Innowatorów otrzymało 16 z nich – najlepszych w poszczególnych sektorach gospodarki. W kategorii przemysł nagrody wręczył Jarosław Pachowski, przewodniczący rady nadzorczej AWR ,,Wprost”. Otrzymały je Avon Operations Polska i Wielton. Wiceprezes Mariusz Golec dziękował za nagrodę w imieniu Zarządu i Rady Nadzorczej Wielton S.A.
– Mamy 17 lat i jesteśmy tak naprawdę nieletni, a znaleźliśmy się w tak znamienitym gronie. Działamy w branży automotiv, budujemy naczepy i nie byłoby nas tutaj gdyby nie młody, dynamiczny zespół, któremu dedykuję tę nagrodę – powiedział M. Golec odbierając statuetkę Innowatora.

Nominację do Innowatorów Wielton otrzymał m. in. za naczepę typu Huckepack. Jak podkreślano w uzasadnieniu, najważniejszym kierunkiem działalności Wielton jest stały rozwój, a przede wszystkim dbanie o najwyższą jakość produktów poprzez inwestycje w najlepszych specjalistów, jak również nowoczesne technologie produkcji. Od 10 lat Wielton sukcesywnie realizuje plan automatyzacji i robotyzacji produkcji. Zastosowanie znajdują tutaj roboty spawalnicze, lakiernicze, w pełni zautomatyzowany magazyn blach, z którego w cyklu automatycznym materiał trafia na linię cięcia laserowego. Takie ułożenie procesu gwarantuje wysoką i powtarzalną jakość oferowanych produktów. Produktów, które w swojej klasie są jednymi z najlżejszych na rynku nie tracąc jednocześnie walorów wytrzymałościowych. Za przykład niech posłuży rodzina superlekkich wywrotek „Super Light”, naczepa kurtynowa czy nagrodzona naczepa przeznaczona do transportu drogowo-szynowego „Huckepack”. Charakteryzuje się ona specjalnymi rozwiązaniami pozwalającymi załadować ją na wagon kolejowy.Wielton jak do tej pory jest jedynym producentem takich naczep w Polsce i jednym z niewielu w Europie.

Wielton nie zamierza zwalniać tempa. Planowana jest inwestycja 20 milionów złotych w budowę nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego.

 

Opr. Redakcja

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This