Katagoria: Rynek, opublikowano: 08 stycznia 2015


VOLVO FH jedzie na szychtę

VOLVO FH jedzie na szychtę

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/21-24

 

 

 

Volvo FH i Volvo FH16 są obecnie dostępne także z kabiną z obniżonym dachem, opracowaną specjalnie z myślą o transporcie górniczym i zastosowaniach wymagających korzystania z żurawia w przestrzeni nad kabiną.

 

Niektórzy klienci potrzebują jednocześnie dużej ładowności i niskiej kabiny. Volvo FH i Volvo FH16 z kabiną z obniżonym dachem spełniają obydwa te warunki, pozwalając tworzyć zestawy drogowe napędzane silnikiem o mocy do 750 KM i dopuszczalnej masie całkowitej do 120 ton – mówi Roger Brorsson, menedżer produktu ds. Volvo FH w Volvo Trucks.

Volvo FH i Volvo FH 16 z kabiną z obniżonym dachem oferują takie same konfiguracje układu napędowego, poziom komfortu i wszechstronność, jak pojazdy wyposażone w inne wersje kabin, przy kilku istotnych różnicach. Dach kabiny został obniżony o 190 mm i jest całkowicie płaski – anteny i inne wyposażenie ulokowano w innych miejscach. Dzięki temu możliwe jest skonfigurowanie pojazdu o wysokości całkowitej 3,2 m, który bez problemu mieści się w typowych tunelach kopalnianych o wysokości nieprzekraczającej 3,4 m.

W rezultacie nabywcy z sektora wydobywczego mogą korzystać z mocy i ładowności najnowszej serii FH w celu zwiększenia wydajności pracy. Niski, płaski dach kabiny ułatwia również montaż żurawia leśnego, który w stanie złożonym jest transportowany nad kabiną. Łatwiejsze jest również podnoszenie ładunków w przestrzeni przed pojazdem.

Dodatkowa osłona dachu

W celu zwiększenia poziomu ochrony przed spadającymi obiektami, dostępna jest aluminiowa osłona dachu (opcja). Osłona zwiększa wysokość kabiny o zaledwie 15 mm. Zapewnia nie tylko wzrost bezpieczeństwa, ale także dodatkowe wyciszenie wnętrza kabiny.

 

Opr. AM

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This