Katagoria: Rynek, opublikowano: 10 kwietnia 2015


Sześć DAF XF dla firmy Dolmat

Sześć DAF XF dla firmy  Dolmat

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/3-4
Przeczytaj on-line

 

 

 

Samochody ciężarowe firmy Dolmat z Oleśnicy można spotkać na drogach Niemiec, Włoch, Francji czy Hiszpanii. Do firmowej floty dołączyło właśnie sześć DAF XF z silnikami Euro 6, dostarczonych przez spółkę WTC.

 

Istniejąca od ponad 20 lat firma Dolmat dysponuje flotą liczącą ponad 30 zestawów (megi, plandeki, chłodnie), z czego 16 marki DAF. – Pojazdy marki DAF świetnie sprawdzają się w specyfice naszej pracy. Wykazują się przy tym świetną ekonomiką użytkowania oraz niezawodnością, co przekłada się na większą skuteczność naszej firmy w realizowaniu powierzonych zadań. Większość przewożonych przez nas ładunków to ładunki o masie 23-25 ton kierowane na wymagające drogi Niemiec, Francji, Włoch czy Hiszpanii. To najlepszy sprawdzian dla producentów ciężarówek – mówi Przemysław Wójciński, właściciel firmy.

Na początku marca w podwrocławskiej Długołęce, w siedzibie należącej do Grupy DBK spółki WTC – Dealera Roku DAF 2014 – miało miejsce przekazanie kluczyków do sześciu DAF FT XF460 w kabinach Super Space Cab. Pojazdy zostały wyposażone w reflektory przednie w technologii LED oraz światła Skylights. Z myślą o komforcie kierowcy podczas międzynarodowych tras w samochodach zamontowano fotele Luxury Air i leżanki z materacami Xtra Comfort. Nie zabrakło również szuflad z lodówkami o pojemności 42 l. Aby sprostać oczekiwaniom firmy, dążącej to optymalizacji kosztu przejazdu, samochody zostały wyposażone w Asystenta wydajności kierowcy (DPA) – interaktywny program, którego zadaniem jest wsparcie kierowcy w osiągnięciu najbardziej ekonomicznego stylu jazdy. Wszystkie pojazdy zostały dostarczone z kontraktami obsługowymi Full Care w najbogatszym pakiecie.

 

(opr. – ama)

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This