Katagoria: Rynek, opublikowano: 08 stycznia 2015


Smartwatch Scania wyprzedza czas

Smartwatch Scania  wyprzedza czas

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/21-24

 

 

 

Scania proponuje smartwatch, zegarek, który komunikuje się z ciężarówką.

Za pomocą Scania smartwatch można szybko i wygodnie zasięgnąć informacji o zużyciu paliwa, stylu jazdy czy średniej prędkości pojazdu. Ponadto zegarek umożliwia czytanie e-maili, wiadomości tekstowych oraz zawiadamia o połączeniach telefonicznych.

Mattias Lundholm, dyrektor Scania Connected Services and Solutions, zwraca uwagę, że „inteligentne” zegarki stawiają dopiero pierwsze kroki i nie są szeroko rozpowszechnione. – Dostrzegamy jednak doskonałą możliwość zintegrowania zegarka z systemami ciężarówki, aby tą drogą przekazywać kluczowe informacje oraz monitorować i analizować dane o flocie pojazdów – mówi Mattias Lundholm.

Scania opracowała smartwatch wspólnie z Sony Mobile. – Chcemy opracować rozwiązanie, które sprawi, że Scania Watch będzie najprawdziwszym przyjacielem kierowcy. Istniejące już aplikacje są skierowane głównie do firm transportowych i osób zarządzających logistyką. Scania Watch w połączeniu z nową aplikacją idzie o krok dalej i pomaga kierowcy w codziennej pracy – dodaje Jonas Svanholm, menedżer tego projektu ze strony firmy Scania.

Scania będzie udoskonalać zegarek zwiększając jego użyteczność i dodając nowe funkcje poprzez aktualizacje do ściągnięcia. – Mamy nadzieję, że nowsze wersje będą dostarczać dodatkowych informacji, takich jak np. puls kierowcy – dodaje Svanholm. – To zwiększy możliwości zegarka o monitorowanie zdrowia kierowcy, z korzyścią dla bezpieczeństwa.

 

Opr. AM

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This