Katagoria: Rynek, opublikowano: 10 kwietnia 2015


Schwarzmüller urósł o 37 mln euro

Schwarzmüller urósł  o 37 mln euro

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/3-4
Przeczytaj on-line

 

 

 

 

Austriacki Schwarzmüller zakończył miniony rok z rekordowym obrotem, wynoszącym 272 mln euro, czyli o 37 mln euro większym niż w 2013. Przyczynił się do tego wzmożony popyt, wprowadzenie innowacyjnych produktów oraz rozbudowanie działalności usługowej.

 

Silniejszy od rynku

Za przyczyną gwałtownego wzrostu obrotów stoi wiele czynników – koniunktura rynkowa była na dobrym poziomie, spowolnienie inwestycji z ubiegłych lat powoli zmniejszało się. Firmie Schwarzmüller udało się rozwinąć prężniej niż rynek i zyskać w nim większe udziały. Dotyczy to przede wszystkim sektorów, w których przedsiębiorstwo w najbliższych latach chce odnotować wzrost. – Branża budowlana jest dla nas bardzo interesująca. W tym obszarze dysponujemy wysokimi kompetencjami i specyficznym know-how. Na przykład w zeszłym roku bardzo dobrze przyjęła się nowo rozwinięta wywrotka termiczna do przewozu mieszanki asfaltowej – twierdzi Jan Willem Jongert, członek zarządu firmy.

Dodatkowo wzrósł zbyt na pojazdy komunalne i rolnicze. Obszarem o większym obrocie pozostaje tranzyt i na tym rynku Schwarzmüller odnosi największe sukcesy dzięki swym ULTRALEKKIM naczepom. Mają one przy swoim ciężarze własnym od 4850 kg korzystne obciążenie użytkowe. Dzięki zoptymalizowanemu sposobowi ich budowy zmniejsza się przede wszystkim zużycie paliwa i tym samym także emisja dwutlenku węgla.

Cel: 300 mln euro

Zmiany strukturalne w produkcji, dystrybucji i obsłudze posprzedażnej stworzą także w roku 2015 podstawę ciągłego wzrostu. – Naszym celem jest 300 mln euro, a więc znowu dwucyfrowy wzrost – mówi Jongert. Obecny portfel zleceń dobrze prognozuje. W roku 2015 Schwarzmüller zainwestuje około 10 mln euro, między innymi w automatyzację linii zabudów aluminiowych. Grupa zapowiada także zwiększenie mocy wytwórczych.

 

(opr. ama)

 

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This