Katagoria: Rynek, opublikowano: 07 marca 2014


SAF przeniósł się do Piły

SAF przeniósł się do Piły

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/3-4

 

_DSC0641

 

W grudniu ubiegłego roku miało miejsce otwarcie nowej siedziby SAF Holland w Pile. Uroczystość była też okazją do świętowania 15-letniej obecności firmy w Polsce.

 

Na otwarciu zjawili się przedstawiciele lokalnych władz, uroczystość zgromadziła też przedstawicieli całej branży naczepowej z czołowymi producentami pojazdów użytkowych w Polsce. Zarząd firmy reprezentował prezes grupy SAF Holland Detlef Borghardt.

Firma wywodzi się z branży rolniczej i obecna jest na rynku od 1881 roku. Marek Modrak, prezes polskiego oddziału firmy, przedstawił kamienie milowe w historii marki. I tak w 1950 roku firma zaczęła na skalę przemysłową produkcję pojazdów użytkowych. Na rok 1964 datuje się początek produkcji osi i zawieszeń pneumatycznych do przyczep i naczep. W 1991 roku skonstruowano oś SK (Super Kompakt). Połączenie osi SK z systemem zawieszenia pneumatycznego zaowocowało powstaniem SAF SK-INTRAAX w połowie lat 90. W roku 2002 powstała oś INTEGRAL. Połączenie firmy SAF z amerykańską grupą Holland nastąpiło w roku 2006. 2008 rok to przejęcie producenta m. in. zaczepów siodłowych GF+. W roku 2012 grupa SAF Holland wypracowała obroty prawie 860 mln euro.

SAF Holland obecny jest dziś na wszystkich rynkach świata i jest jednym z wiodących dostawców dla rynku pierwotnego pojazdów użytkowych na świecie. Dla naczep dedykowane są m. in. osie linii produktów INTRA, MODUL, nogi podporowe, czopy królewskie oraz komponenty specjalistyczne takie jak: rampy załadowcze, zderzaki i produkty do zabezpieczenia ładunków. Sztandarowym produktem firmy jest linia produktów SAF INTRA, a do najbardziej popularnych osi firmy należy INTRADISK plus INTEGRAL z niezwykle lekkim 9-tonowym zaciskiem hamulca tarczowego do przyczep i naczep SAF SBS2220 H0.

W Polsce obecność firmy datuje się na połowę roku 1997. W kierownictwie polskiej spółki od samego początku obecny był gospodarz uroczystości, Marek Modrak. Poprzednio spółka miała swoją siedzibę w Trzciance, jednak tamtejsze warunki lokalowo-magazynowe okazały się niewystarczające dla jej potrzeb. Obecnie polskie przedstawicielstwo SAF Holland współpracuje z pięcioma partnerami handlowymi, posiadając 26 autoryzowanych partnerów serwisowych. Firma opiekuje się również rynkiem ukraińskim. Dziś z Polski sprzedaje się rocznie produkty spółki na kwotę ponad 40 mln złotych.

Od września 2013 roku firma posiada nowoczesną siedzibę w Pile. Magazyn części posiada powierzchnię 3000 metrów kwadratowych. W siedzibie spółki zlokalizowana jest także stacja diagnostyczna dla serwisu komponentów SAF Holland.

 

Zbigniew Witamborski

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This