Katagoria: Rynek, opublikowano: 12 lutego 2014


Renault Trucks: gama T po raz pierwszy na Dolnym Śląsku

Renault Trucks: gama T po raz pierwszy na Dolnym Śląsku

TLM przekazanie 2

 

 

Na początku lutego kolejne pojazdy najnowszej generacji Renault Trucks trafiły do klienta. Tym razem zrealizowane zostało zamówienie na dwa ciągniki siodłowe T460, wyposażone w 11-litrowe jednostki napędowe o mocy 460 KM (338 kW), spełniające wymagania normy Euro VI. Te wyjątkowe – bo pierwsze na Dolnym Śląsku – pojazdy odebrała firma Transport & Logistik Management z Siechnic k. Wrocławia.

 

Uroczyste przekazanie ciągników siodłowych nowej gamy T nastąpiło w dolnośląskiej siedzibie dealera Renault Trucks, firmy Retos w Pietrzykowicach k. Wrocławia. Z rąk Rafała Zmarzłego, przedstawiciela handlowego francuskiego producenta, kluczyki odebrał Jarosław Bednarczyk, właściciel firmy Transport & Logistik Management.

 

Spółka Transport & Logistik Management z Siechnic k. Wrocławia istnieje od blisko dwóch lat. Współpracuje z jednym z liderów transportowych na rynku szwajcarskim i świadczy usługi transportowe w Europie Zachodniej. – Do wyboru pojazdów nowej gamy przekonały mnie dobre osiągi gwarantowane przez producenta i cena pojazdów, tak kluczowa w transporcie. Mimo iż zamawiałem samochody T460 jak z katalogu i zaryzykowałem, to już teraz wiem, że to była dobra decyzja – podkreśla Jarosław Bednarczyk, właściciel firmy. – Eksploatujemy już od miesiąca pojazd testowy, model T430 z silnikiem o mocy 430 KM. Pojazd ten bardzo dobrze się sprawdza na trasach długodystansowych spalając w zestawie z w pełni załadowaną naczepą 25l/100km. Dlatego modelu testowego T430 już nie oddam, tylko również kupię – dodaje przedsiębiorca. Jak zaznacza właściciel, do wyboru marki Renault Trucks, oprócz ekonomiki paliwowej skłoniła go również wygoda i komfort w kabinie Sleeper Cab oraz bliskość do stacji obsługi francuskiego producenta.

 

Flota dolnośląskiej firmy liczy aktualnie 7 pojazdów, w większości są to samochody marki Renault Trucks. Nowo odebrane pojazdy są pierwszymi we flocie tego przewoźnika, spełniającymi ekologiczną normę czystości spalin Euro VI. Jak deklaruje Jarosław Bednarczyk, stopniowo będzie wymieniał samochody starszych roczników i to również na modele nowej gamy francuskiego producenta. – Nie jestem zwolennikiem kolekcjonowania samochodów, dlatego nie będę powiększał floty tylko ją unowocześniał. Pojazdy mają jeździć, pracować i zarabiać pieniądze, a nie stać na parkingu bezczynnie – tłumaczy właściciel. – Samochodem testowym T430 zrobiono już ok. 10 000 tys km na trasie Szwajcaria – Anglia. Spala 25l/100km a to pozwala mi przewidzieć dalsze oszczędności. Przy 7 pojazdach, na trasach jakie pokonują, każdy zaoszczędzony litr paliwa jest istotny dla mojej kieszeni i finansów firmy. A testówka sprawuje się bez zarzutu, nawet nie wiem, jak działa usługa assistance – dodaje z uśmiechem.

 

Ponieważ pojazdy transportują towary przez górzyste tereny, ważnym wymogiem było wyposażenie ich w zwalniacz hydrauliczny (retarder) Voith. – Pan Jarosław otrzymał również rozbudowany pakiet ochronny, a nowe pojazdy monitorowane są za pomocą systemu telematycznego Optifleet – dodaje Rafał Zmarzły. Finansowanie w leasingu fabrycznym nowych samochodów zapewnił VFS Usługi Finansowe Polska, a obsługę gwarancyjną – oddział Retos w Pietrzykowicach k. Wrocławia.

Nowe egzemplarze Renault Trucks T460 nie zagoszczą na Dolnym Śląsku na długo, gdyż zaraz po odbiorze jadą do Szwajcarii, gdzie stacjonują i pracują samochody firmy.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This