Katagoria: Rynek, opublikowano: 10 kwietnia 2015


Milion DAF-ów To jest wynik!

Milion DAF-ów To jest wynik!

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/3-4
Przeczytaj on-line

 

 

 

Premier Holandii Mark Rutte przekazał milionową ciężarówkę DAF wyprodukowaną w Eindhoven. Kluczyki do ciężarówki z rąk premiera odebrał Bálint Révész z węgierskiej firmy transportowej o tej samej nazwie, która specjalizuje się w transporcie masowym i przewozie paliw.

 

Od wczesnych lat trzydziestych fabryka „van Doorne’s AanhangwagenFabriek” specjalizowała się w produkcji naczep, zaś w 1949 r. spółka wprowadziła do produkcji swoje pierwsze podwozie do ciężarówek i dlatego nazwę spółki zmieniono na „van Doorne’s Automobile Factory”. Do produkcji ciężarówek wybudowano w Eindhoven przy ul. Geldropseweg nową fabrykę. W 1955 r. z linii montażowej zjechała dziesięciotysięczna ciężarówka, a w 1964 r. – pięćdziesięciotysięczna. W 1984 r. powstała 250-tysięczna ciężarówka, w 1999 r. – 500-tysięczna, a w 2007 r. – 750-tysięczna.

Pierwsza ciężarówka DAF została sprzedana 1 września 1949 r. Tego samego roku fabrykę w Eindhoven opuściło łącznie 150 pojazdów. Rok później było ich ponad tysiąc. Jakiż kontrast wobec 36 000 ciężarówek DAF wyprodukowanych w 2014 r.!

DAF jest jednym z wiodących producentów samochodów ciężarowych w Europie i liderem na rynku holenderskim, brytyjskim i węgierskim. Podstawą dalszego wzrostu firmy jest szeroka gama produktów, która w ciągu ostatnich dwóch lat została całkowicie odnowiona, aby sprostać wymogom przepisów dotyczących emisji Euro 6. Jednocześnie w fabryce w Eindhoven, gdzie ciężarówki produkuje się na zamówienie i gdzie obecnie z linii montażowej zjeżdżają codziennie 122 ciężkie i średnie pojazdy, wprowadzono ważne innowacje.

– To dla nas wielki zaszczyt, że premier Rutte osobiście uświetnił prezentację milionowej ciężarówki DAF wyprodukowanej w Eindhoven – mówi Harrie Schippers, prezes DAF Trucks N.V. – Jest to również wyraz uznania dla 5 000 pracowników w Eindhoven, którzy codziennie dają z siebie wszystko, by dostarczyć naszym klientom ciężarówki i usługi najwyższej jakości.

Jednym z tych klientów jest Grupa Révész z Węgier, dysponująca flotą 480 pojazdów i specjalizująca się w międzynarodowym transporcie masowym oraz w przewozie paliw.

W swoim przemówieniu premier Mark Rutte podkreślił, że sukces DAF dowodzi, iż przemysł wytwórczy w Holandii zdecydowanie ma przyszłość. – Milionowa ciężarówka wyprodukowana w Eindhoven to milionowy dowód, że recepta braci Van Doorne nadal działa. Kontynuujcie innowacje, kontynuujcie wzrost, a nade wszystko nadal inwestujcie w wiedzę i w ludzi, którzy są dumni z produktów, które wytwarzają i ze spółki, w której pracują. Innowacja i rzemiosło idą tu ręka w rękę – powiedział premier Holandii.

(opr. ama)

 

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This